Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Znowu zamknęli mi osiedle xD

Tym razem dowiedziałem się jak zamówiłem waimaia (jedzenie na wynos), dostawca wysłał mi wiadomość, że nie może się dostać do budynku, bo przed chwilą go ogrodzili.

Od tego czasu minęło 10 godzin i oczywiście brak żadnych informacji. Wieczorem ochroniarz na bramce wygadał się, że na siódmym piętrze mamy potwierdzony przypadek i, że jeśli nie będzie żadnych kolejnych przypadków to otworzą nas po pięciu dniach.

#chiny #swiat #koronawirus #ciekawostki
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

Znowu zamknęli mi osied...
  • 17
@selectGwiazdkaFromTabelka około 90% obywateli jest wyszczepiona. Problem jest tylko czym. Nie dopuścili żadnych szczepionek mRNA do obrotu...
Poza tym to nawet nie jest kwestia szczepień. Tutaj COVID stał się grą polityczną i pewnie tak zostanie przez bardzo długi czas. Ma być zero przypadków. Teraz są takie cyrki przy 8000 przypadkach dziennie w 15mln mieście xD
jeśli nie będzie żadnych kolejnych przypadków to otworzą nas po pięciu dniach


@matiwoj11: (°°

Ciekawe jak długo oni tak zamierzają walczyć z tymi wróblami. Czy jest w ogóle jakiś logiczny powód, dla którego nie chcą po prostu odpuścić i pozwolić się wszystkim zarazić? Przecież te obecne warianty są na poziomie przeziębienia to jaki to ma sens?

Po drugiej stronie cieśniny dalej
@dziadeq to też, ale dodatkowo głosili przez 3 lata, że Chiny są jedynym bezpiecznym krajem na świecie. Cały czas twierdzą, że na zachodzie to pandemia jest poza kontrolą i dlatego jest tam strasznie niebezpiecznie. Nie chcę mi się już tego szukać, ale ostatnio widziałem taki Q&A
Q: Kiedy Chiny otworzą się na świat?
A: Jak tylko świat zapanuje nad pandemią
Można się opluć ze śmiechu xD
Q: Kiedy Chiny otworzą się na świat?

A: Jak tylko świat zapanuje nad pandemią


@matiwoj11: Na tajwańskim wypoku za każdym razem jak jest temat #!$%@? na obowiązkowe maski i cisną, że cały świat już odpuścił i tylko Tajwan, HK i Chiny się bawią w pandemię, to się śmieją, że "świat nie nadąża za Tajwanem w przeciwdziałaniu pandemii xD".
W przeciwieństwie do Chin tutaj każdy, kto się minimalnie interesuje wydarzeniami za granicą,
@fuji: Bo ogloszona przez Xi polityka zero covid byla tak intensywnie wprowadzana i stala sie niejako wizytowka jego idealistycznych rzadow. Diu mianzi (丢面子) caly czas bardzo silne w Chinach niestety. Wdepneli jedna noga w to i teraz nie bardzo wiedza jak sie wycofac. Szkoda.
@matiwoj11: I co jak was tak zamykaja to jak to dziala? Co np. z faktem ze nie mozesz chodzic do pracy? A i slyszales cos o
I co jak was tak zamykaja to jak to dziala? Co np. z faktem ze nie mozesz chodzic do pracy?

@HIMARS no nie możesz i co z tego. Najwyżej nie dostaniesz pensji, bo twoja firma zbankrutuje xD a kogo to obchodzi


Jeśli chodzi o pożar to nigdy nie widziałem takiego poruszenia społecznego. Media społecznościowe całe załadowane treściami o ww. treści. Oczywiście wszystko magicznie znika w kilkanaście minut.