Wpis z mikrobloga

Czy aplikacje mobilne mają jakąś weryfikację prawidlowości numeru bocznego pojazdu podczas zakupu biletu? Czy może przyjmują cokolwiek tam zostanie wpisane?
Pytam, bo widziałem ostatnio jak kanar przyczepił się do pasażera za to, że zły numer boczny pojazdu wpisał.

#mpkkrakow #krakow
  • 9
@aV3nts1s: @mattttx: właśnie zastanawia mnie na co zwracają uwagę. Na numer boczny i czas zakupu? Bo jeśli ktoś kupił bilet 20-minutowy kilka sekund przed podejściem kanara, to rzeczywiście można mieć jakieś podejrzenia. Ale czy są to podstawy do ukarania mandatem?
@byferdo: no nie kupisz biletu.
To działa tak, że jak kanar odpala kontrolę to blokuję numer boczny.
Apka podczas zakupu pyta się api MPK czy może sprzedać bilet na wprowadzony przez usera numer. Jak numer zablokowany na czas kontroli to wyskoczy kutacz...

Możesz sobie kiedyś dla testu sprawdzić jak kanar będzie kontrolował i spróbować kupić bilet na numer boczny w którym kontroluje. Po prostu apka ci nie sprzeda. Jak wpiszesz jakikolwiek
@gchmurka zawsze można popełnić literówkę ( ͡º ͜ʖ͡º) ale rzeczywiście kanar musi zwracać uwagę na czas skasowania.
Ciekawe czy to API rzeczywiście sprawdza istniejący numer boczny, czy może mogę wpisać MP666 i też przejdzie
@byferdo: kanar skanuje kod qr i jego terminal sam go informuje czy się zgadza, zresztą na tym samym urządzeniu zgłasza kontrolę bolkujac nr boczny.

Jedyne na co musi uwazać, to aby w mordę nie dostać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)