Wpis z mikrobloga

Jak srebro, to warte to jest z 1000zł, czyli nic


@Klopsztanga: Srebro. Tyle, że ja nie mam na celu inwestowania w to, a raczej zabezpieczam kapitał na różne sposoby. Złotówka w następnym roku może wypierdzielić w stronę rowu Mariańskiego, dlatego każde pieniądze, które zaoszczędzę, trzymam w srebrze, dolcach albo funtach.
Nie wierzę w złotówkę i coraz bardziej myślę, czy zaraz nasz kraj nie jebnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°
@DIO_: kup złoto, srebro, trochę bitka - bo jest super tani teraz, inne krypto.

Co do srebra - to myślę że nie stracisz, bo jest bardzo tanie. Jest dołek.
Co do bitka - również uważam to samo. Jest dołek, w dołku się kupuje.
Złoto - z tym nie wiem ¯\_(ツ)_/¯ Nie jest tanie ani drogie.
Jakieś pewne spółki na polskiej giełdzie. Złotówka może tonąć, ale wartość biznesu niekoniecznie.

Kupuj to co
Jakieś pewne spółki na polskiej giełdzie. Złotówka może tonąć, ale wartość biznesu niekoniecznie.


@Klopsztanga: A myślałem o inwestowaniu w azotany na giełdzie, bo koło lutego rolnicy zaczną kupować nawozy i może jebnąć, ze względu na niedobory.
Dobry pomysł?
Ile kasy w to włożyć? 1000?
@Klopsztanga: A myślałem o inwestowaniu w azotany na giełdzie, bo koło lutego rolnicy zaczną kupować nawozy i może jebnąć, ze względu na niedobory.


@DIO_: a skąd mam wiedzieć :) Twoja decyzja.

Tylko wiesz o tym że produkcja nawozów wymaga sporej ilości taniego gazu? Taniego gazu, którego już nie mamy?

Jak gaz bedzie drogi - a będzie - to będzie się sprowadzać nawóz z krajów gdzie gaz jest tańszy a lokalni
@DIO_: nie pytaj się czy wejść, tylko pytaj się kiedy wyjść.

Np. jeśli masz perspektywę że w 2024r znów będzie tani gaz, to wtedy inwestycja ma sens. Patrz w przyszłość, nie teraźniejszośc.

Bo kupić każdy głupi potrafić, a wiedzieć kiedy wyjść już nie.