Wpis z mikrobloga

Po pierwszych dniach zachwytu, MacOS zaczyna mnie konkretnie #!$%@?ć. Dzisiaj się dowiedziałem że tu nie ma mixera audio. Już pal licho regulację głośności poszczególnych aplikacji, ale tutaj nawet nie można sterować głośnością jak dźwięk idzie przez hdmi :(. Oczywiście nie poddaję się, będziemy się docierać z tym makiem ale uświadamiam sobie co raz bardziej jak dobrym systemem jest Windows.
I już wiem że na 100% nie kupię iphona, z tego co oglądam na youtube to przejście z androida na ios jest jeszcze trudniejsze
#apple #windows #macbook #microsoft #android #komputery
  • 22
@Obrzydzenie: ten system jest tak #!$%@? że nie wiem, z poziomu folderu nie można nawet prostego pliku tekstowego stworzyć XD tylko musisz szukać tekst editor wejść w niego napisać coś potem zapisać w miejscu który chcesz XD ja #!$%@? całe szczęście że w pracy używam tylko 2-3 programów i przeglądarki, bo by chyba mnie coś strzeliło. Jak używam macOS to czuję się jakbym siedział na trochę bardziej zaawansowanym telefonie. Windows jest
@bastianbastiante: mam identyczne odczucia. Czasami aż nie wierzę że coś po prostu działa, i to tak idealnie że kopara opada. Chętnie bym tu wrzucił linuksa, podobno jest świetne distro na m1 ale wtedy stracę ten niesamowity dźwięk z wbudowanych głośników. Bo jestem prawie pewien że to jakiś algorytm odpowiada za audio, jakim cudem takie małe gówno tak dobrze gra i wręcz tworzy sceną audio w pokoju
jakiś algorytm odpowiada za audio, jakim cudem takie małe gówno tak dobrze gra


@Obrzydzenie: bez przesady, pełno teraz małych JBLi i podobnych co nieźle grają. To raczej zmiana w podejściu budowy głośników i użycia magnesów neodymowych, które to są jakieś 8x mocniejsze od zwykłych.

Ja po pół roku na Macu raczej nie wyobrażam sobie już Windy. Ale zgodzę się z jednym - Finder, łagodnie mówiąc, jest ostro skopany :/
@Eskim0s nie no panie ferdku ale bez takich, tandeta to jest większość laptopów z Windowsem. Brat ostatnio kupił jakiegoś Asusa Rog za 10k zł, niby fajny ale matryca tam była z rynsztoku, czernie obrzydliwe z paskudnym backlight bleedingiem. Zwrócił to gówno, w MacBooku matryca jest bardzo dobra, idealne równe czernie prawie jak oled