Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu zestawu pod Simracing (F1, jakis LFS czy cos tam teraz na topie).
Celuje od razu w DD, nie chce bawić się w półśrodki.

Dostępność Fanateca to ponury żart, czy dobrym pomysłem bedzie poczekanie na T818 od Thrustmastera?
Kierownice chyba tańsze niż Fanatec (chce jedna do F1, jedna zwykła).

Czy może jest coś innego do polecenia, z rożnymi kierownicami? Co możecie polecić?
#fanatec #simracing #thrustmaster #kierownica
  • 16
@n1troo: Wiesz, gralem kiedys w LFS, teraz pewne inny sim (iRracer, Asseto Corsa). W nastepnym rzucie chce kupic fotel itp.
T818 ma byc wlasnie pierwszym DD od thrustmastera, nie?
@4iv: lepiej kupić coś, co już przeszło drogę testów. Pierwsze modele fanateca Direct Drive też były awaryjne dopiero kolejna edycja modeli już jest lepasza.
@4iv: Kilka miesięcy temu chciałem kupić cały zestaw fanateca. Wszystko było dostępne poza bazą. To co było dostępne dodałem do koszyka i napisałem na support że bardzo zależy mi na bazie 8nm i zapytałem kiedy przewidują jej dostępność. Odpowiedzi nie dostałem ale następnego dnia do mojego koszyka została dodana baza 8nm. Po ok. tygodniu miałem już wszystko w domu.
@4iv t-lcm to minimum z manipulatorów. Pamiętaj, że najwięcej w czasach w takim iRacing zyskasz właśnie dzięki lepszym pedałom a nie kierownicy ( ͡~ ͜ʖ ͡°) Playset jest bardzo mały. Jak masz więcej niż 180cm wzrostu to lepiej brać NLR GT lite. Ten open wheel to chyba ma atrapy pokręteł. Ogólnie to thrustmaster to bardzo plastikowy. Nawet t818 będzie miał plastikowy adapter do wszystkich kierownic thrustmastera i główna
Ten open wheel to chyba ma atrapy pokręteł.


@DwuJednorozec: TM Open ma wszystkie przyciski funkcjonalne, brak atrap.

Jak dla mnie to t818 to tylko dla osób co już mają t300 i jakieś obręcze i sprzedadzą bazę.


@DwuJednorozec: To jest właśnie bardzo ciekawe zjawisko. Ktoś nigdy nie jeździł na danej kierownicy, ale naczytał się opinii innych i już wszystko wie,
@orle jeżeli z open wheel to prawda to zwracam honor.
Co do t818 to są moje przemyślenia. Nie ma żadnych testów i recenzji. Jedynie prezentacja samego producenta z tego co widziałem. Teraz stawiam się w sytuacji kupna takiej bazy. Nie ma nic ciekawego w niej z mojej perspektywy. Za mniejszą cenę mam Alpha mini. Nie mówię że jest na pewno lepsza ale patrząc na dostępne koła do nich to zdecydowanie wolę simagica.