Wpis z mikrobloga

Ja obejrzałem żebyście wy nie musieli:
1. Jażdżyński wyjaśnia plotki o zarabianiu na Wiśle, akcjach, przeprosiny na czerwcową konferencję itp.
2. Jażdżyński mówi, że po spadku powiedział, że nie ma zamiaru finansować Wisły dopóki nic się nie zmieni w zarządzaniu.
3. Nowak złożył propozycję finansowania klubu przez firmę Nowak-Mosty jeśli trio odsunie się od mediów i odda władzę w zarządzie.
4. Na następnym spotkaniu Nowak nie przedstawił żadnego planu odnośnie Wisły.
5. Plany (poprzedniego zarządu) zakładały 4 miliony deficytu w tym sezonie - zdaniem Jażdżyńskiego jest to nierealne i potrzeba więcej.
6. Jażdżyński miał zostać prezesem (miał poparcie jeszcze jeden osoby z trio), ale Nowak zaproponował swoją kandydaturę i Jażdżyński został poproszony o zrezygnowanie.
7. Zgodnie z nową władzą trio ograniczyło komunikację z kibicami.
8. Nowak po zapoznaniu z finansami udzielił tego wywiadu o dofinansowaniu i zmianie akcjonariatu.
9. Na spotkaniu we wrześniu każdy z właścicieli zobowiązał się do oddania akcji za tyle ile je kupili jeśli znajdzie się inwestor.
10. Nowak miesiąc po wywiadzie stwierdził, że jednak nie będzie finansował klubu.
11. Były rozmowy z inwestorami, ale nikt nie złożył nawet żadnej oferty wstępnej.
12. Nowak nie wprowadził żadnych oszczędności ani projektów mających na celu zmniejszenie deficytu, a że było już po okienku transferowym to jedną opcją zapewnienia właściwego przepływu pieniędzy zostało dorzucenie kasy przez właścicieli.
13. Jażdżyński mówi, że jest to niemożliwe by trio zostało przy władzy w takim składzie.
14. Albo odejdzie on albo Błaszczykowski z Królewskim.
15. W przypadku odejścia odroczy spłatę pożyczek na 2,5 roku i następnie rozłoży ich spłatę na kolejne 2,5 roku.
16. Jeśli w przyszłości pojawi się zewnętrzny inwestor, który będzie chciał umorzenia części pożyczek od trio (w równym stosunku od każdego) to on się na to zgodzi.
17. W przypadku gdy to Jażdżyński przejmie akcje to klub na zamrozić pożyczki reszty trio, ale połowa dziury na zostać sfinansowana ze środków całego trio.
18. Kolejna opcja to oddanie jego akcji za 1zł innemu inwestorowi jeśli tylko potrafi on zagwarantować spłatę pożyczek.
19. Ostatnia opcja to oddanie akcji jakiemuś stowarzyszeniu kibiców Wisły.
19. Jażdżyński niedługo rezygnuje ze wszystkich funkcji w klubie - no chyba, że przejmie akcje to nie.
20. Przychody za poprzedni sezon 43 mln zł, a wydatki 56 mln zł - bez wliczania transferów, dotacji itp
21. Część rat za transfery nie dotarła.
22. Koszty i dochody ograniczone o 30%.
23. Potrzebne oszczędności w pierwszej drużynie i odbudowa działu sportowego.
24. Sugestia Jażdżyńskiego, że latem były jakieś opcje na lepsze finansowanie (transfery?), a ktoś/coś (Nowak?) wszystko zaprzepaścił.
25. Najprawdopodobniej Królewski przejmie większość władzy.
26. Ktoś z grupy współwłaścicieli wypuścił info do mediów (Nowak?) o możliwym przejęciu.
27. Artur Lewandowski (?) został w 2020 roku sponsorem Wisły i do tej pory nie uiścił całości tej kwoty - odpowiedź na pytanie o to dlaczego Jażdżyński odrzucił propozycję inwestycji w TS tej samej osoby na kwotę 20 mln zł.
28. Na pytanie dlaczego nie reagował w lecie skoro widział, że wszystko idzie źle: "Wierzyłem w deklarację o zmianie akcjonariatu".

Uwaga: Zanim zdążyłem obejrzęć to Królewski potwierdził, że Jażdżyński zaakceptował jego propozycję

#wislakrakow
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@JustKebab: ja bym tylko dodał że większość krakowskich "dziennikarzy" swoimi pytaniami potwierdziła jakimi jest debilami, jako słuchać byłem zażenowany ich jakością i byłem w stanie sam udzielić odpowiedzi na podstawie tego co już zostało powiedziane.
A tak po ludzku szkoda Tomka, jako człowiek który kocha Wisłę chciał dać jej wszystko a wychodzi na to że Kubuś go #!$%@?ł...

A. Nowaki #!$%@? w dupę mitomanowi #!$%@?, jego zasługa jest to w jakiej
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JustKebab: Nie chcę nic mówić ale Nowak rozwinal firmę do tej skali od momentu przejęcia władzy w kraju przez PiS .Swoją drogą to ogromne gratulacje że w tak szybkim tempie był w stanie stworzyć taką firmę.Zastanawiam się tylko w jakich warunkach jest ona tworzona, bo na razie nie ujawnił on zdolności menadżerskich