Wpis z mikrobloga

Szukam inteligentnych żarówek z możliwością sterowania oraz zmiany koloru z telefonu. Planuje je montować na pająku na 6 żarówek więc raczej Philips odpada z uwagi na koszt (~ok 100zł/ sztuka). Chciałbym zamknąć się w kwocie około 50zł/sztuka. Jeszcze druga sprawa, czy jest możliwość sterowania żarówkami nie przez WIFI a np. przez bluetooth? W mojej okolicy jest spory problem z internetem i cisnę na mobilnym a prawie wszystkie urządzenia w mieszkaniu mam na wifi...
#smarthome #inteligentnydom #elektronika #smartdom #oswietlenie
Imajezior14 - Szukam inteligentnych żarówek z możliwością sterowania oraz zmiany kolo...

źródło: comment_16691930731BkE4jp0CzepO93KYA8jj2.jpg

Pobierz
  • 6
W mojej okolicy jest spory problem z internetem i cisnę na mobilnym a prawie wszystkie urządzenia w mieszkaniu mam na wifi...


@Imajezior14: ale masz problem z wifi czy z internetem?

bo i tak Twoim celem powinno być, żeby żarówka działała w sieci lokalnej, a nie przez chińskie serwery

więc jeśli masz zasięg WiFi i np żarówki WiZ, to możesz je odciąć od internetu na routerze i wszystko będzie dalej śmigać.
@Imajezior14: ja wybrałem te z Xiaomi z zamiarem sparowania ich z Google Home (2 lata temu, płaciłem ok 80 zł sztuka). Czasami Google Home na prośbę zmiany koloru nie zmieni mi wszystkich żarówek tylko np. jedna zostaje. Czasami na iOS miewałem problemy, że aplikacja nie widziała żarówki i musiałem czekać na aktualizację żeby wygodnie móc korzystać ze swoich "inteligentnych" żarówek. Jakbym robił to teraz, zainwestowałbym w coś może nawet droższego żeby