Wpis z mikrobloga

#forzahorizon5

Pograłem kilka dni, to jest dla mnie powrót do samochodówek po latach. Jak bardzo szanuję model jazdy na pada, zróżnicowanie terenu i samochodów tak UI i UX to jest jakiś dramat. W starych grach była możliwość latwiejszego śledzenia danych zawodów. Tutaj dostaję mapę ze znacznikami w 10 typach, nie ma możliwości odfiltrowania dla interesującej mnie treści na mapie czy samego oddalenia mapy. Serio, powiedzcie mi jak odfiltrować wygrane zawody, albo zawody gdzie nie dostaliśmy 3 gwiazdek. Pradawny TDU miał takie opcje. Dla mnie absurd.
Dodatkowo same ekrany doczytywania które na moim lapku, mimo dość mocnego procka i dysku ssd na m2 są po prostu uciążliwe po kilku godzinach grania.
Serio, wolałbym otwartą mapę + możliwość startu zawodów z poziomu listy, ew. mapy. W tej grze znajduję zawody do których moge się teleportować. Czyli mamy jeden ekran ładowania. Jestem na miejscum znowu klikam X i dostaję keran ładowania. Kolejne małe menu przed startem do zmiany poziomu trudności, kolejne przeklikiwanie. I tak ciągle.
Może ja jestem upośledzony, ale nadal nie ogarniam jak działają listy sezonowe. Po odpaleniu gry zawsze na starcie dostaję popup z postępem i zawodami które generują punkty dla danych celów sezonowych. Odpaliłem pierwsze, dostałem punkty. Wygrałem 2 kolejne - nie ma punktów, nadal widnieją jako do wygrania na liście startowej. Idąc dalej, chcę uruchomić kolejne - nie można z poziomu tej listy. No jasny szlag, kto to projektował (°°
Odpaliłem dosatek Hotwheels. Trochę ułatwia wprowadzenie, po zawody są podawane dużo wolniej. Tylko tutaj do awansu jest system postępu gdzie jednym z zadań jest np 3 triki na Pętli Hotwheels. Dobrze, że jest system śledzenia, prawda? A no nie do końca, bo nie działa on dla wszystkich wyzwań, z tym włącznie. Czym jest Pętla Hotwheels? Ano domyśl się ()

Nie wspominając o renderwoanych przerywnikach których nie da się pomijać. Do mnie większośc tej festiwalowej otoczki nie trafia, chę pojeździć samochodami i tyle. Ale nie masz wyboru, słuchaj za każdym razem pokazówki.

Wkurzon jestem, ale grać będę dalej bo co mam zrobić. Jeszcze 4 czeka do ogrania, ale spodziewam się tych samych problemów.
szczesliwa_patelnia - #forzahorizon5

Pograłem kilka dni, to jest dla mnie powrót d...

źródło: comment_1669193021yvDebe1QPxuEpzTt1i4AdB.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@szczesliwa_patelnia: ech, ja niedawno kupiłem 4 bo szkoda mi kasy na 5. Z ciekawości bo żadej Forzy nigdy na oczy nie widziałem. No i taki zonk że gra nie działała, kupiona na steam. Przestudiowałem kilka poradników na necie, czemu nie działa i jak naprawić. Nic nie poskutkowało, nie odpalała się bo nie :D :( musiałem zwrócić, tyle sobie pograłem :D
  • Odpowiedz
@szczesliwa_patelnia: filtrowanie jest na mapie ale działa jak gówno to fakt,
playlista festiwalowa to masz te zawody co robisz co tydzień, tam masz różne typy, jedziesz do wybranych przez siebie załóżmy jakichś ulicznych i wtedy masz że na mapie pojawiają ci się kolejne 2 z tego samego cyklu, robisz wszystkie 3 z tych (będą miały biały kolor jak dobrze pamietam) i dostajesz punkty, musisz to wtedy zrobić autem pasującym do wymogów
  • Odpowiedz
playlista festiwalowa to masz te zawody co robisz co tydzień, tam masz różne typy, jedziesz do wybranych przez siebie załóżmy jakichś ulicznych


@wladcawioski: Czyli jak rozumiem dostaję listę gdzie zawody nie są klikalne, musze zapamiętać konkretną nazwę i szukać palcem po mapie?
  • Odpowiedz