Wpis z mikrobloga

@Landry024: ale ja nie mam nic #!$%@?, pytam po prostu co ile się uruchamia wypalanie bo nie mam pojęcia - dlatego zapytałem. Samochód z dpfem kupiłem wczoraj więc zapewne nawet to wypalanie nie zdążyło się jeszcze włączyć. Czytaj że zrozumieniem - napisałem gdzieś że u mnie wypalanie następuje codziennie, czy przytoczyłem hipotetyczną sytuację po prostu żeby widzieć jak to generalnie działa?
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: To zależy jak jeździsz i czy wypalasz do końca, u mojej mamy wypalało co się co chwilę nawet co 300 km albo częściej , bo co chwilę przerywała wypalanie, nawet jak potem był cały cykl wypalania to i tak zaraz znowu się zapychał. Kupiłem czujkę na złączę OBD do 2.0 TDI są takie i jak wypala się to świeci dioda. Od tego czasu wypala się bardzo rzadko, ale wypalanie już
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: Generalnie samochód sam wylicza, kiedy powinien rozpocząć procedurę wypalania. Jeśli się nie mylę, to mierzy ciśnienie przed i za filtrem i jeżeli różnica jest zbyt duża, to zaczyna wypalać. U mnie np. wypala też zawsze po zalaniu paliwa.

Co do sprawdzenia kiedy wypalanie ma miejsce, to u mnie np. (Leon 2.0tdi) obroty biegu jałowego skaczą na 1000 i jest komunikat start/stop "duże zapotrzebownie na energię" i wtedy wiem, że wypala.
  • Odpowiedz