Wpis z mikrobloga

Uwaga mam wazny komunikat, na wstepie pragnalbym zaznaczyc, ze nie jestem anty-ukrainski, nie jestem za tym zeby przestac pomagac i czuje dobrze, ze ludzie potrafia odlozyc historie na bok i pomagac sasiadowi, uwazam tez, ze przyjdzie czas na rozmowy, po wojnie.

Jednakze bardzo nie podoba mi sie narracja, czesto postujacego tutaj kolegi "BayzedMan". Jeszcze wczoraj ogladalem wywiad z Melnykiem i czytajac jego wpisy, zauwarzylem podobna narracje i krecenie.

Wiec Melnyk uwazal, ze Bandera nie zabijal zydow ani Polakow, poniewaz byl zamkniety w wiezeniu. Zapomnial jednak wspomnac, ze Bandera byl kolaborantem i nie byl zwyklym wiezniem, a mial status "Sonderhäftling" czyli wieznia specjalnego. Mogl nadal zarzadzac z wiezienia, mial przywileje, meble, lazienke etc. Nie byl on zwyczajnym wiezniem, zostal tez po wszystkim wypusczony i zyl w Monachium do 1959 roku.

Melnyk nie chcial zrozumiec, jak Bandera moze byc odpowiedzialny za te zbrodnie, skoro go tam nie bylo i znajdowal sie on aktualnie w wiezieniu, ciagle powtarzajac ze nie ma na nic dowodow. No tak, przeciez Hitler tez jest niewinny, bo nie ma dowodow, ze on w ogole wiedzial...

Najwyrazniej stanowisko Melnyk'a bylo karygodne, poniewaz zaraz po opublikowaniu wywiadu, zostal odsuniety ze swojej funkcji pelnienia ambasadora Ukrainy w Niemczech. A pozniej przepraszal.

Wracajac do mirka @BayzedMan, wystarczy spojrzec na nizej zamieszczony screen. Tak wiec, mirku, dlaczego powielasz propagande i zaginasz fakty?

... Jaki udzial mial Bandera w rzezi wolynskiej oprocz tego ze to jego formacja jej dokonala


otwoz drogi mirku, taki sam udzial, jak Hitler w zabijaniu zydow, albo Stalin, wygladzajac polowe Ukrainy. To ze go nie bylo na miejscu, nie znaczy, ze nie jest za to odpowiedzialny.

#ukraina #melnyk
CzarnyBursztyn - Uwaga mam wazny komunikat, na wstepie pragnalbym zaznaczyc, ze nie j...

źródło: comment_1669109136J3yrDyCiwC1f9uMvaiMHwj.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@CzarnyBursztyn:

Następnym razem postaraj się nie pisać wg utartego od lat wzoru pod tytułem:

"Na wstępie/początku chciałbym/chciałabym zaznaczyć, że nie jestem przeciwko , ale..."

Naprawdę nie musisz tego pisać. A jeśli napiszesz, a druga część wypowiedzi będzie stała w sprzeczności z pierwszą, tym gorzej dla Ciebie.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cumulus: Dlaczego stoi ona w przeciwnosci z pierwsza? Moglbys swoja mysl rozwinac? Ukraina musi dostac pomoc i zawsze bede adwokatem tej mysli, nie bede stawal po rosyjskiej stronie.

PS: nigdy nie twierdzilem w przeciwienstwie do niektorych tutaj, ze jestem Polakiem ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@CzarnyBursztyn:

Nie mówię że stoi, mówię, że "jeśli".
Bo - szczerze - 90% wypowiedzi zaczynających się od takiej frazy jak "nie jestem przeciwko ..., ale" to albo trolling, albo wysryw. I jeżeli jest ona dość długa, to nawet jej nie czytam, bo szkoda czasu.

Unikaj takich wstępów, przekaz dotrze do większej liczby osób ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cumulus: Jak teraz to czytam, to w sumie sie z Toba zgodze, aczkolwiek po tym co ostatnio widzialem na wykopie i jak szybko leci oskarzenie "ONUCA" - poczulem, ze taki wstep moze byc na miejscu. Naprawde chcialem wyrazic na tym wstepie poparcie dla Ukrainy. Nie uwazam ze przez pryzmat starych czasow, nie warto im pomagac!
  • Odpowiedz
@cumulus: Szczerze, to mam nadzieje ze nie bede musial juz tego pisac w ogole, caly ten temat jest dosc meczacy. Napisalem ten post, poniewaz razilo mnie strasznie naginanie faktow i powiazalem wpisy z wypowiedziami Melnyka. Nie mam przekazu, liczylem na merytoryczna odpowiedz @BayzedMan i sprostowanie. Moze jeszcze nadejdzie.
  • Odpowiedz
otwoz drogi mirku, taki sam udzial, jak Hitler w zabijaniu zydow, albo Stalin, wygladzajac polowe Ukrainy. To ze go nie bylo na miejscu, nie znaczy, ze nie jest za to odpowiedzialny.


@CzarnyBursztyn: To Hitler i Stalin byli wtedy uwiezieni i rządził faktycznie ktoś inny?
  • Odpowiedz