Wpis z mikrobloga

#elektryk #prad #zarazbedziepozar

Mirki, mam jakies zwarcie w puszce w mieszkaniu. Swiatlo przygasa, zaniki napiecia sa takie duze, ze komputer mi sie wylacza, cos skwierczy w puszce w scianie, smierdzi palonym plastikiem a jak zgasze swiatlo to widac iskry. Dzieje sie tak od kilku dni, ale do dzisiaj myslalem ze to żarówka mi sie kończy w lampce na biurku bo tak miga czasami, a normalne swiatlo na suficie świeci bez zastrzeżeń. Zmienilem diagnozę jak wylaczyl mi sie komputer i jak wyszedlem na korytarz i poczulem palony plastik i usłyszałem skwierczenie z okolic puszki. Wyłaczylem korki bo sie boje ze sie zapali cos a to jedyna droga ucieczki. Fajnie, nie?
  • 11
@matpio jak stara jest instalacja? Czasami kabelki w miejscu w którym już nie są izolowane, znajdują sie zbyt blisko siebie, powodują zwarcie i palą izolację, odłącz wszystko co możesz i dzwoń po specjalistów
@matpio zakładam że trafiłeś na okres w którym powszechnie stosowane były instalacje aluminiowe (amelininowe ;) ) a one mają to do siebie że są dosć kruche i mogą powodowac takie usterki