Wpis z mikrobloga

Mirasy, przy unoszeniu wyprostowanej ręki do góry w pewnym momencie przeskakuje mi obojczyk w stawie mostkowo-obojczykowym (ta wystająca kość nad mostkiem). Jest tak jakby wypychany do przodu w pewnym momencie (około 10-15 stopni licząc od góry). Do tego cała ręka jest tak jakby opadnięta o 1-2cm względem drugiej, a ramię chrupie przy wcześniej opisanym ruchu. Ogólnie obszar jest lekko wybrzuszony, trochę mniej niż na pic rel.

Myślę, że powodem tego jest moje piwniczenie za młodu i siedzenie krzywo przed kompem, przez co miałem krzywe biodra i dalej już poszło wszystko w górę. A potem z tymi wszystkimi krzywiznami zacząłem ćwiczyć na siłce i mięśnie musiały się niesymetrycznie zbudować.

Byłem u 2 fizjo z tym, jeden mi powiedział, że jak nie boli to zostawić (dzięki #!$%@?, a za jakiś czas mi #!$%@? rękę całkowicie), a 2 z kolei, że ciało się przyzwyczaiło i że nic raczej oprócz operacji z tym się nie da zrobić i mnie wysłał do ortopedy. A ja myślę, że to #!$%@? i skoro mi się to zrobiło od krzywego siedzenia/ćwiczenia to tak samo można ćwiczeniami/rozluźnianiem/rozciąganiem to odwrócić.

Czy ktoś może miał styczność z takim przypadkiem, lub miał podobnie i mógłby coś o tym powiedzieć?
Raczej pójdę do orto z tym, ale chciałbym się dowiedzieć co mogę zanim znowu #!$%@? pieniądze w błoto.

#mikrokoksy #fizjoterapia
Piks0n - Mirasy, przy unoszeniu wyprostowanej ręki do góry w pewnym momencie przeskak...

źródło: comment_1668952381Z9s2nMZv2BMz6zgp7uOg5o.jpg

Pobierz
  • 7
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Piks0n: "ja myślę, że to #!$%@? i skoro mi się to zrobiło od krzywego siedzenia/ćwiczenia to tak samo można ćwiczeniami/rozluźnianiem/rozciąganiem to odwrócić."

No to tak nie działa. Garba w typie Quasimodo też będzie ciężko wyleczyć masażem i rozluźnieniem. Znajdź lekarza w typie ortopedy nich Cię zbada i powie jakie masz możliwości.
@Piks0n: pytanie czy faktycznie nie lepiej mieć wywalone i pracować nad ogarnięciem wszystkiego do okoła tej okolicy, nie jest powiedziane, że coś ci sie bardziej #!$%@?, inna sprawa, że nasze ciało jest upośledzone pod względem regeneracji i polecam zacząć myśleć w ten sposób, ja też zostałem w pewnym momencie życia sprowadzony na ziemię i jakoś leci ( ͡° ͜ʖ ͡°) (fizjo here)
@mjkkl: Tylko, że ciężko mi stwierdzić, czy przy ćwiczeniach jak podciąganie czy wyciskanie płasko tam coś nie podrażnia się i nie zrobi się kiedyś stan zapalny. Fizjo mi powiedział, że jak nie przeskakuje to można takie ćwiczenia robić, ale kto tam wie. Wybiore się do orto
@Piks0n: to dużo zależy od twojej budowy i tego jak dokładnie robisz określone ruchy, może być taka sytuacja, że coś nie działa biomechanicznie tak jak powinno przy niektórych ćwiczeniach i aktywnościach, ale jest też opcja, że organizm się jakoś dostosował i może się nic nadzwyczajnego nie dziać w zależności od tego co robisz na codzień zawodowo, jaki sport uprawiasz itp. skoro nie masz żadnego dyskomfortu ani bólu tej okolicy to może
@mjkkl: Własnie w tym rzecz, że to juz 3 "konkretny" fizjo ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mam wrażenie jakby każdy z nich wiedział tylko jak wymasować babci plecy żeby ją nie bolały i nic więcej