Wpis z mikrobloga

#zegarki
Kupiłbym tacie na imieniny zegarek. Budżet 400 zł.
Interesują mnie proste, ładne, eleganckie zegarki (nie muszą to być garniturowce). Oczekuję po nim zegarkowej marki, dobrych podzespołów (oczywiście w ramach tych pieniędzy) i żadnych chińskich aliexpressowych wyrobów.
Preferowana bransoleta, ale pasek również może być.

Osobiście dla mnie piękny jest Orient Bambino, ale aktualnie brak promocji co by się zmieścić poniżej 500 zł...
  • 9
  • Odpowiedz
@Tisev7: Citizen bardzo mi się podoba. Zastanawiam się jedynie, czy ten "Eco Drive" to dobre rozwiązanie. Bo rozumiem, że zegarek nie ma klasycznej baterii, którą można wymienić?

Co do Casio, to mam podobny model Edifice, który działa już ponad 12 lat i jest bardzo ładny. Minus taki, że z chronografu ani razu nie skorzystałem, a tato tym bardziej nie skorzysta.
  • Odpowiedz
@ZlotyAleSkromny: Eco-drive to nic innego jak lądowanie akumulatora światłem słonecznym i sztucznym, akumulator można wymienić gdy już jego żywot dobiega końca, a jeśli powiem, ze na spokojnie 10 lat wytrzyma to nie skłamie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja mam z mechaniczne j810 to przy pełnym naładowaniu bez dostępu do światła chodzi do 8 miesięcy według instrukcji, ale rozładować ciężko, wystarczy, ze nie leży w szufladzie w ciemności
  • Odpowiedz
@Arachnos83: @Tisev7: Dziękuję. Citizen i Casio są bardzo ładne. Seiko ma cyfry jak z losowej czcionki w Wordzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do modelu Casio Edifice, czy są jakieś modele nie polecane, czy raczej wszystkie w cenie 400 zł konstrukcyjnie są do siebie podobne?
I jakie sklepy są pewne? Przejrzałbym dokładnie ofertę bo może są jakieś ciekawe promocje.
  • Odpowiedz
@ZlotyAleSkromny: Zegarek.net zegarownia.pl timetrend.pl swiss.com.pl (swiss ma citizena, nie ma Casio)

Raczej przy edifice bym się kierował gustem, z czego jak wybierałbys na bransolecie to citizen w tych tańszych modelach ma według mnie gorsze w odbiorze od Casio, szedłbym w paski w citizenie
  • Odpowiedz
@ZlotyAleSkromny: no na reddicie użytkownicy raportowali że ecodrive potrafił nawet i 20 lat i więcej wytrzymać na jednej baterii chyba nawet, a te 10 lat to myślę na luzie powinien wytrzymać, kwestia też użytkowania, leżenie w szafie i rozładowanie zegarka do zera no to psuje baterię
  • Odpowiedz