Wpis z mikrobloga

Szukam auta do 50k, benzyna, hatchback, skrzynia 6, przyzwoity rocznik i wyposażenie.
Oglądam Astry K ale w tej cenie są strasznie brzydkie w środku, siedzenia jak z Fabii itp. Dodatkowo jakość wykonania jest fatalna, na forum ludzie skarżą się, że przy przebiegu ~100k mają wytartą kierownicę i często używane przyciski na kokpicie. Dużo skarg jest także na cienki lakier, który rysuje się od patrzenia.
Megane 4 nie ma dobrej benzyny w tej cenie, a diesla nie chcę brać do miasta.

Zrezygnowany, zacząłem się rozglądać za Golfem 7. Czy da się kupić coś sensownego do 50k? Jakie benzyny są tam polecane? Słyszałem ze TSI są syfiaste ale z drugiej strony w tej generacji są już niby poprawione. Może jest tu jakiś użytkownik Gulfa i coś więcej o nim powie?
#golf #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: Jak astra k, cię odrzuca środkiem to nawet nie patrz na vagi, bo jest jeszcze gorzej. Mazda 3, Civic IX, młoda micra. Z hatchbacków szału nie będzie z wyposażeniem i wyciszeniem, bo raczej każda marka robi te auta budżetowo.
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: a bo to tylko PSA jest? Renault konsekwentnie wkłada normalne czterocylindrowe silniki, nawet 1.2 tce po 2018 jest ok (wcześniej lubił pic olej) a 1,3 tce w ogóle bezproblemowe.
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: Zawsze możesz kupić przed 2018 tylko x historią serwisu i pamiętać by wymieniać olej co 10/15 tys i będzie dobrze.
Niestety obecnie ceny aut wystrzeliły w górę i dopiero około 60 000. wchodzą z 1.3 silnikiem.
  • Odpowiedz
@Singu__: Właśnie szukam czegoś takiego ale ciężko znaleźć żeby olej był wymieniany częściej niż co 30kkm, tak zalecało Renault niestety. Trochę boję się władować na silnik który będzie pił dużo oleju bo remont/wymiana będzie bardzo droga. BTW 1.2 TCe ma tez opinie paliwożernego
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: wszystko zależy od stylu jazdy.. Znam ten silnik z perspektywy Nissana i tam spalanie w quasquai da się zbić do 6 l nie jeżdżąc wariacko. Generalnie to dobry silnik tylko niestety pierwsze lata naznaczyły go przez to chlanie oleju. Potem Renault to naprawiło ale opinia pozostała.

Wiadomo najlepiej dołożyć do 1.3 ale to bliżej 60 trzeba dać (ale warto bo silnik żwawy, ekonomiczny i pewny)

Wejdź sobie na grupy
  • Odpowiedz