Wpis z mikrobloga

@yeloneck: ale mi w ogóle nie chodzi o cenę xD kupiłem sobie serek i chciałbym go zjeść w takiej objętości na ile wygląda. Nie jestem w stanie ocenić głębokości wgłębienia, nie mam wagi w ręce, a nawet jakbym miał to 80/100/120g nic mi nie mówi i nie będę trzymał w głowie gramatury vs satysfakcji dla każdego produktu który spożywam

Rozumiem że się musisz dowartościować w niedzielę rano, ale trudno mi zrozumieć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@KosmicznyPolityk: waga wagą ale oszustwo na wielkości opakowania to sku.... Cały czas jest downsizing, a nie mów mi że idąc do sklepu za każdym razem sprawdzasz wagę produktu i pamiętasz ile co waży. Mój najlepszy przykład: ptasie mleczko: u Milka co raz większe odstępy między czekoladkami a u wedla co raz grubsze przedziałki.
  • Odpowiedz
@Lordon: ale co z tego? Już wyżej pisałem czemu waga nie ma żadnego sensu dla przeciętnego Kowalskiego który stoi przy półce.

Naprawdę, nie rozumiem waszego podejścia. Rozumiałbym firmę Hochland, piszącą tutaj, że wszystko jest zgodne z prawem itp itd, ale konsumenci, którzy zamiast szkalować producenta żeby im było lepiej, wymyślają jakieś głupie obejścia problemów, które w ogóle nie powinny istnieć?

Twoje to już szczególnie się wyróżnia w tej kategorii, biorąc pod
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: To ze jest waga napisana nie znaczy ze nie jest przekłamane, różne rzeczy się zdarzają nawet przypadkiem, raz kupiłem w podstawówce cheetosy gdzie powinno być 70g a było dosłownie z 10g, albo rok temu kupiłem tigera zero a tam było tylko pół puszki nalane
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: ty sobie chyba nie wyobrażasz, ile kosztuje zmiana projektu opakowania, radykalne przestawienie maszyn i reorganizacji logistyki.

Celem jest zmienić jak najmniej, aby uzyskać jak największe oszczędności przeciwdziałające inflacji, a powodujące wrażenie utrzymania produktu w tej samej cenie. Dużo zmian i duże zmiany to duże koszty. Mało zmian i małe zmiany, to małe koszty.

Minimalna zmiana formy wytłaczającej opakowania przy zachowaniu identycznych kształtów krawędzi powoduje najmniejszą falę zmian całego łańcucha produkcyjnego,
  • Odpowiedz