Wpis z mikrobloga

#!$%@? Mirki pomóżcie bo nie wyczymie. Szukam nowego samochodu:

2014 rok +
Sedan lub SUV
Względnie tani w utrzymaniu (nie oczekuje kosztów utrzymania Fiata Tipo, ale też nie BMW serii 7)
Względnie niskie spalanie (około 7l w mieszanym będzie spoko)
Skrzynia automat

Miło by było, jakby w środku był system multimedialny (dużo jeżdzę w trasie, bardzo przydatna rzecz, która znacznie podwyższa komfort jazdy. Nie wiem, czy w tym budżecie można liczyć na Apple CarPlay, ale jeśli tak, to spoko. Bluetooth to minimum)

Budżet 50 tysięcy.

Ja już #!$%@? nie wiem czy w ogóle w tym budżecie idzie znaleźć taki samochód. Wstępnie zastanawiam się nad Mazdą 6, szukałem też Passata B7/B8. Skody raczej odpadają, bo tam w grę wchodzi u mnie tylko Suberb a to totalnie poza budżetem.

#motoryzacja
  • 17
@bidzej Dokładnie masakra kiedyś to miałeś w czym wybierać a teraz masakra same starsze auta. Też obserwuję i żałuję że nie kupiłem parę lat temu
@enemyw0w-: przerabiam podobny temat, ale w kombi i mogę ci podać kilka faktów.
Jak szukasz automatu to masz do wyboru:
- dsg, sprawdzone, w miarę trwałe i przewidywalne w naprawach (po za dq200, która jest #!$%@?), najłatwiej o serwis tej skrzyni, trzeba się liczyć z wydaniem kilku k prędzej czy później
- zf 8hp, bardzo dobra skrzynia, chyba najlepsza z dostępnych obecnie, ale tylko w #!$%@? samochodach jak bmw f30 itp,
@enemyw0w-: akurat na temat tego konkretnego silnika zbyt wiele nie wiem bo nie zgłębiałem tematu mazdy. Benzyna 2.5 jest w porządku, chociaż dynamika jest raczej przeciętna. Skrzynia to coś na bazie klasycznego automatu, ale nie wiem nawet jakiej firmy, w teorii nie powinna być aż tak problematyczna. Główny problem mazd 6 to korozja, do tego sporo sedanów w benzynie to rozbitki z usa.
@WybuchowyCzajnik: Tzn mnie z tego co cztyam interesowałby tylko diesel z automatem. Jeżeli kupiłbym, to i tak od razu do wykąpania w antykorozji. Same auta są polecane i niby bezawaryjne, spalanie tez mi pasuje. Muszę pogadać z kimś kto siedzi w temacie.
@enemyw0w-: Miałem podobny problem. Po pół roku poszukiwań dołożyłem 40 i kupiłem Hyundaia z salonu. To jest temat rzeka. I każdy, dosłownie każdy chce cię przewalić na kasę. Amen.
Im więcej szukam, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najlepszym wyborem będzie właśnie mazda 6. Zostało mi do zweryfikowania kilka rzeczy (takich jak np. koszty napraw, ewentualne usterki itd) i kwestia znalezienia dobrego egzemplarza...