Wpis z mikrobloga

@Capshov: typowy projekt nieprzystosowany w ogóle pod kątem audio. W sumie sugestia @jedyny_wolny_login: jest jedną z lepszych bo efektu tutaj żadnego nie osiągniesz.
Moja rada, skoncentruj się maksymalnie na stereo, czyli dwa głośniki z przodu i to wszystko.
Możesz dzięki temu pozbyć się amplitunera bo spokojnie kupisz kolumny aktywne czyli z wbudowanym wzmacniaczem.
Aby jednak nie było tak prosto to tej kolumnie z prawej strony szczęśliwego życia nie wieszczę ze
@ksiak: Kominek jest za żelbetonowym słupem + izolacja także tak mocno od niego nie daje ciepło. Projekt nie jest wcale przystosowany do audio, bo nigdy o tym nie myślałem. Elektryk mnie zaskoczył pytaniem jak kładziemy kable od głośników i tak z pały mu pokazałem te 4 punkty i tyle. Więc wcale się nie pchać w 5+1 bo i tak nie będzie grać dobrze ?
Kominek jest za żelbetonowym słupem + izolacja także tak mocno od niego nie daje ciepło


@Capshov: z przodu szyby nie ma, tak?

Więc wcale się nie pchać w 5+1 bo i tak nie będzie grać dobrze ?


@Capshov: no niestety nie, zobacz sobie tutaj https://www.dolby.com/about/support/guide/speaker-setup-guides/5.1-virtual-speakers-setup-guide/
i spróbuj to tak rozmieścić w swoim salonie. Nie musi być idealnie ale postaraj się to chociaż dopasować. Wtedy zrozumiesz problem.
Jak chcesz coś lepiej
To założę 3.1 a te dwa u góry podłączę do radia xD


@Capshov: jeżeli ma robić jako "tło" to może być. Amplitunery mają wyjścia na sterowanie "drugą strefą", możesz to wykorzystać do tego czyli na 3.1 idzie to co w TV a na te głośniki puszczasz sobie np radio.