Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Szukam porady od Mirków z #uk #anglia w sprawie konta oszczędnościowego. Chcemy założyć wspólne konto, gdzie co miesiąc będziemy wpłacać jakieś nieduże kwoty np po 100-200 funtow. Mamy swoje osobne konta na których odkładamy, ale chcemy osobne, wspólne, gdzie odkładać będziemy na inny cel, ale nie jest to dom itp. Jaki bank i konto polecacie?
  • 6
@petugh: Niech jedno z was otworzy rachunek ISA i tam wspólnie wpłacajcie. Jak nie macie głowy do jakichś inwestycji, to zwykłą cash ISA, choćby w banku, w którym macie konta. Niestety nie da się otworzyć wspólnej ISA, a to podatkowo jest najbardziej korzystne. A jeśli koniecznie rachunek wspólny, to wspólny rachunek oszczędnościowy w jakimkolwiek banku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@petugh: moneysavingexpert i tam jest sporo kont oszczednosciowych. Flex aktualnie najlepsza stopa to 2.75, takie gdzie musisz dac 90 lub 120 dni wypowiedzenia to kolo 3.5%.

Zalecam wrzucic na flex do konca roku kalendarzowego lub gdzies lutego i wtedy za notice albo fixed sie rozejrzec jak stopy bardziej urosną
@petugh: najważniejsze żebyś zadbała o to, aby było to joint, żebyście mieli takie same prawa do tych pieniędzy. Ja ostatnio poszłam do oddziału swojego banku i otworzyłam wspólne konto oszczędnościowe z druga połówka, także najlepiej idźcie, to wam doradza czy isy czy inne opcje, grunt żeby razem :)