Wpis z mikrobloga

W #xkom bez zmian wbij na stronę, bo pora na zmianę gpu, o nówka dostępna praktycznie od ręki, bo jutro do odbioru w salonie. Zamów z odbiorem własnym i zapłatą przy odbiorze tak na wszelki wypadek, bo już kiedyś 4 miesiące czekałem na procesor z tego sklepu. Na drugi dzień wszystko git, status, że jeszcze dziś będzie do odbioru. W międzyczasie pojawia się komentarz pod tą kartą, że sprzedają towar, którego nie mają — oczywiście komentarz już skasowany ( ͡° ͜ʖ ͡°). Na czacie ziomek potwierdza, że tak byqu dziś będzie. Minął dzień i oczywiście brak informacji, że towar do odbioru. Szybki mejl i odpowiedź, że kart nie ma i nie wiadomo kiedy będą xD. No to pora zadać magiczne pytanie — co jest niby naprawdę dostępne od ręki z tego, co jest niby na magazynie wg ich strony, za chwilę odpowiedź, że dostępność jest utrudniona i elo, nawet nikt nie próbował się wysilić, aby sprawdzić coś takiego albo wie, że nic nie ma na magazynie a dostępność jest z dupy na stronie. Po 2h mejl, że realizacja zamówienia będzie 16 grudnia xD.

Jak wy jeszcze nie padliście @x-kom? Kolejny raz sprzedajecie towar, którego nie macie, kręcicie w mejlach, trzeba ciągnąć pracowników za język, aby dowiedzieć się czegoś, co nie jest kłamstwem.
#komputery #kartygraficzne
  • 6
@raven4444: u mnie 20 grudnia. No ale podpowiem - nie warto RTXa 4080 i nie warto czekać...
znacznie lepiej tymczasowo na czymś przeczekać (używki tanie jak barszcz).

AMD będzie tańsze i wydajniejsze już 14., choć dostępność będzie raczej gorsza.
@majk3l: wole zielonych, bo bawię się w ML i przy tym o wiele lepiej sprawdza się nvidia. A radeonów to będzie ujemna dostępność i wcale nie będą jakoś super tańsze. Plus mam cpu Zen 2, czyli pierwszy chipletowy i były straszne jazdy z biosami i w ogóle problemy z dupy. Z gpu może być podobnie.
@raven4444: 4090 to jeszcze jest warta jeśli potrzebujesz topowej wydajności (szczególnie te poniżej 10k), ale 4080? Raczej wszyscy są zgodni, że to duży fail, zupełny brak postępu, tylko price hike, noi 3090tki występujące za poniżej 5k są znacznie bardziej warte grzechu.
@majk3l: nie chce 3090ti przez jej TDP, jeszcze bym musiał zasilacz wymienić. Jeszcze chwila to zamówię jakąś tanią 4090, jakieś inno3d. Albo w ogóle się wstrzymam, bo obecny 2080ti daje radę, ale cykam się, że po nowym roku znów polecą ceny do góry.