Wpis z mikrobloga

straciłem jeszcze ten czas i przeczytałem więcej Twoich wypowiedzi. Patola na kółkach. Na szczęście to nie Ty decydujesz co tam miało miejsce.


@Out0fControl: straciłem jeszcze ten czas i przeczytałem Twoją wypowiedź. Patola na kółkach. Na szczęście to nie Ty decydujesz co tam miało miejsce.
  • Odpowiedz
#!$%@? wam szkoda #!$%@? ruskich #!$%@??


@Mordechai: mi #!$%@? ruskich #!$%@? nie szkoda. Szkoda mi każdego człowieka, który ginie w bezsensowny sposób. Może ci zabici jak cielaki byli siłą wcieleni LNRowcy do ruskiej armii jak ślązacy do wehrmachtu i nie mieli najmniejszego zamiaru zdychać za putina, tylko dowódca trzymał ich pod karabinem. A może to byli bandyci co wcześniej sami mordowali i gwałcili - #!$%@? wie. Skoro nie strzelali, mieli ręce podniesione, połozyli sie potulnie na ziemi, nie zaslugiwali na wyrok śmierci bez decyzji sądu, który by ich rozliczył.

Dehumanizowanie przeciwników to stara taktyka - to barbarzyńcy/naziści/banderowcy/komuniści - władze używają różnych epitetów, byle żołnierz nie widział po drugiej stronie karabinu człowieka, byle nie zaczął się zastanawiać po co ta wojna i próbował się bratać z wrogiem jak na gwiazdkę 1914
  • Odpowiedz
@cotidiemorior: @Tatiagla: to jest straszne, jak się to czyta i że ma to tyle plusów. Tak, według prawa międzynarodowego to są jeńcy, aczkolwiek w sądzie wojennym z pewnością znalazłoby się usprawiedliwienie dla tego z powodu działania jednego. Niestety, ale to nagranie jest ucięte i jest rozsyłane w celach propagandowych co działa - bo nie ma tu chłodnego przemyślenia sprawy nawet przez osoby siedzące w bezpiecznym i ciepłym domu.
  • Odpowiedz
Dehumanizowanie przeciwników to stara taktyka - to barbarzyńcy/naziści/banderowcy/komuniści - władze używają różnych epitetów, byle żołnierz nie widział po drugiej stronie karabinu człowieka, byle nie zaczął się zastanawiać po co ta wojna i próbował się bratać z wrogiem jak na gwiazdkę 1914 roku.

Połowa tutaj piszących tak w 39 by z taką samą chęcią Żydów w obozach zamykała, bo to przecież nie są ludzie, to podludzie, to zwierzęta.


@pablo397: mówią by
  • Odpowiedz
@ibilon: ale widzisz różnicę pomiędzy cywilami którzy NIE OTWIERAJĄ ognia. A poddającymi się zołnierzami którzy OTWIERAJĄ ogień.

WIem, że w CSa pewnie sporo grałeś, ale na wojnie nie masz 100% kontroli i respawnów. Jakiś idiota strzela / ma granat więc kosisz i nie zastanawiasz się czy Ci na dole się poddają czy udają, bo jak zaczniesz się osłaniać i rozglądać mogą jednak Ci sprzedać kosę w plecy... bo przecież zawsze
  • Odpowiedz
leżeli na ziemi bez broni tak jak się położyli. Nie ma żadnych oznak, że próbowali toczyć jakaś bitwe, próbowali atakować czy jakiejś innej zasadzki. Byli niewinni, i to że jeden podjął walkę nie usprawiedliwia mordowania pozostałych. Tak to jest w prawie i żadne emocje tego nie zmienia. Tym się różnimy od ruskich, że my przestrzegamy prawa i jestemsy cywilizowanymi ludźmi a nie hordami barbarzyńców z Mongolii.


@pablo397: ale skad ty
  • Odpowiedz
Dehumanizacja działa.


@dyskutek2: jezeli ork ktory byl oficerem wydal rozkaz pozornego poddania sie po czym w swojej genialnej taktyce zaczal strzelac do Ukraińców to nie ma mowy o strzelaniu do jeńców. Rosjanie nie sa cywilizowanymi ludzmi wiec nie mozna mowic tutaj o dehumanizacji. Ba sami rosjanie maja #!$%@? na wszelkie konwencje o ile w danym momencie nie sa po ich stronie.
  • Odpowiedz
Rosjanie nie sa cywilizowanymi ludzmi wiec nie mozna mowic tutaj o dehumanizacji. Ba sami rosjanie maja #!$%@? na wszelkie konwencje o ile w danym momencie nie sa po ich stronie.


@Tatiagla:
Dehumanizacja - (...)w wyniku którego zaczyna się postrzegać drugiego człowieka jako zwierzę[3] lub przedmiot pozbawiony jakichkolwiek uczuć, afektów i emocji

W wytłumaczeniach tego zjawiska masz jeszcze takie słówka jak np. stereotypizacja i podobne synonimy.
  • Odpowiedz
@pablo397: Przeczytałem wszystkie wypowiedzi i trudno mi się nie zgodzić, że wybili kacapów leżących na ziemi. Wybili ich bo jeden z nich otworzył ogień. Jak możesz uważać, że byli niewinni? Są winni. Bo są świadomi tego gdzie się znajdują i po co tam są. I wykonują rozkazy, które polegają na zajęciu nieswojego terytorium i mordowaniu ludności cywilnej.

Siłą wciągnięci? Tego nie wiemy.

Co Ty byś zrobił? Czy bronił swoich? Czy może wywiesił byś białą flagę i biegał po polu z konwencją genewską? I groził, że tak nie
  • Odpowiedz
@Jazz-III: No pewnie jak jeden z nich wyleciał z karabinem to trzeba tego zastrzelić a resztę zapytać czy mają broń xD Chłopie gdzie ty masz rozum. Ja niezależnie od tego co mówią konwencje (a wg nich Ukraińcy zachowali się zgodnie z prawem) #!$%@?łbym w całą grupę dla pewności. To jest wojna i te chłopaczki powinne wiedzieć w co się pakują. Pakują się w ziemię.
  • Odpowiedz