Wpis z mikrobloga

@Twitchan: To zobacz do czego ten przewód z oznaczeniem speaker prowadzi.
Też mam 15 letnią obudowę, w której jest zamontowany ten speaker - tyle on jest schowany w przednim panelu nieopodal miejsca na stację dyskietek - zalany jakimś silikonem czy czymś.
@Twitchan: Także ten, od początku.

ale nie mam monitora ogólnie i nie wiem czy to gówno działa


Nie masz monitora i nie możesz sprawdzić czy jest podawany sygnał wyjściowy - celem potwierdzenia uruchomienia komputera.
Masz do dyspozycji Speaker - ale wiesz o tym, że jak jest wszystko w porządku i procedura POST została zakończona prawidłowo to płyta główna nie koniecznie musi nas o tym powiadamiać dźwiękiem i ta opcja może zostać
@maniek50005: właśnie kręci się wszystko, ale wszystkie części używane. Miałem go podpiąć pod TV, ale nie łączy HDMI w biosie więc muszę monitor załatwić. Ale zanim załatwię, to chciałem sprawdzić czy w ogóle działa jak należy
ale nie łączy HDMI w biosie


@Twitchan: Y, co?

Także ten, masz kartę graficzną dedykowaną czy zintegrowaną?
Przydałoby się byś jeszcze podał jaki masz procesor na wypadek jakbyś nie miał karty graficznej i to powinno być wystarczające do podania obrazu przez wyjścia obrazowe płyty głównej na telewizor, jeśli ten też ma takie wtyczki.

Ale wyjścia sygnałowe płyty głównej zadziałają jedynie wtedy - kiedy masz grafikę zintegrowaną.
Jednak by to stwierdzić -konieczna
maniek50005 - > ale nie łączy HDMI w biosie

@Twitchan: Y, co?

Także ten, masz k...

źródło: comment_1668726339r6uRkacw0EXKO7xlfGp3Cy.jpg

Pobierz
@Twitchan: No dobra to już jednak coś wiemy.
Komputer jest zdolny do podania obrazu przez wyjście sygnałowe HDMI na tylnym panelu płyty głównej.
Także ten twój telewizor powinien banglać.

Dochodzimy tu bowiem do pewnego rodzaju konsensusu z tym głośniczkiem, który jest ci nie potrzebny.
Bo wbrew pozorom płyta na chipsecie H410 jest już na tyle nowoczesna, że jej ten głośniczek jest niepotrzebny i można się bez niego w tym przypadku obejść.
maniek50005 - @Twitchan: No dobra to już jednak coś wiemy.
Komputer jest zdolny do p...

źródło: comment_1668726705IXEAbA6CLopQe6JApLqMfz.jpg

Pobierz
@Twitchan: Pod dwójką powinien zostać podłączony przewód - jest to wręcz powiedziałbym jeden z dwóch najbardziej podstawowych przewódów.

Te przewody to AtX 24 pin zasilania płyty głównej
I zasilanie procesora - zwane inaczej EPS 4/8 pinowe.

Bez tych przewodów płyta nie ruszy.
Te czwórki powinny być na jednym przewodzie i można je zsumować w jedną 8mkę.
Dobrze, że masz kolorowe przewody.
Bo zólty kolor na przewodzie oznacza napięcie 12V

Także ten
maniek50005 - @Twitchan: Pod dwójką powinien zostać podłączony przewód - jest to wręc...

źródło: comment_1668727567wwS6QO8k8OCmNbzwDPHXel.jpg

Pobierz