Wpis z mikrobloga

Prawie równe pół roku temu zrobiłem wpis o ukończeniu A Link Between Worlds i rozpoczęciu Breath of the Wild
No i dziś #botw ukończyłem (razem z dodatkami). Zwyczajowo postanowiłem napisać kilka słów.

W skrócie: koniec wielkiej przygody, w zasadzie największej w mojej gamerskiej karierze. W żaden świat do tej pory nie wsiąkłem tak mocno. Odpalając BoTW czułem się nie jakbym grał, ale jakbym przenosił się do Hyrule.

Nie zamierzam pisać tu obszernej recenzji. Zamiast tego napisze jedynie, że ja zachwycałem się tą grą na każdym kroku. Wszystko w niej jest cudowne. Grafika, postacie, muzyka, krajobrazy, zagadki, wszelkie dodatkowe smaczki mające dodawać klimatu.
Rozumiem dość częste opinie, że od gry łatwo się odbić i, że w zasadzie dla niektórych wydaje się nuda. Bo to zwyczajnie nie gra dla każdego. Ja akurat jestem graczem, który zawsze lubił zaglądać pod każdy kamyk, przeszukiwać każdą skrzynię i wdrapywać się na każdy dach - słowem eksplorować. #botw było więc dla mnie rajem.

Szczere uznanie dla twórców. Stworzyli świetną grę na obecne czasy idealnie zachowując w niej ducha poprzednich Zeld. Jeśli Tears of the Kingdom będzie tak dobrą grą to na horyzoncie czeka już nowa przygoda i na to czekam z niecierpliwością.

Dorzucam jeszcze kilka statystyk.

- Czas w grze: ~200h
- Shrines: 120/120 (118 odnalezionych samodzielnie) + 12 z DLC
- Shrines quests: 42/42 (38 znalezione samodzielnie)
- Side quests: 76/76 (67 znalezione samodzielnie)
- Koroks: 243 (wszystkie sam)
- % completed: 44.9%

I na koniec dwa screeny pierwszy, który zrobiłem po rozpoczęciu gry i ostatnie tuż przed walką z Ganonem.


#zelda #legendofzelda #nintendoswitch
OrzelKaskader - Prawie równe pół roku temu zrobiłem wpis o ukończeniu A Link Between ...

źródło: comment_1668714216TDXEMrQc6139qGmGCo5eJB.jpg

Pobierz
  • 14
@OrzelKaskader: z odnalezieniem których shrine'ów musiałeś uciekać się do poradnika? :)

Gratuluje przejscia tej wspanialej gry. Jedyna inna,w którą osobiście tak mocno wsiąkłem to xenoblade chronicles 3
@Flasher: Dwie, których nie znalazłem to: Sho Dantu oraz Noya Neha - więc w sumie wcale nie takie hardcorowe xD. Myślę, że dyby hero path było dostępne w podstawce to te też bym znalazł. Zwyczajnie, któryś już dzień biegałem po mapie szukając dwóch ostatnich i zauważyłem, że powoli odbiera mi to chęć do grania więc uznałem to za sygnał, że może warto odpuścić.
@jankuklak: Jak byłem bliski końca gry to miałem na koncie około 75 shrinów. By odnaleźć resztę uciekałem się w zasadzie do 3 sposobów:
1. Odwiedziłem każdą wioskę oraz stable by mieć pewność, że złapię każdy shrine quest + często NPC podrzucają jakieś wskazówki o skarbach/ruinach/czymś nietypowym - zwykle to chodzi o shrine.
2. Szukałem na zoomie mapy miejsc nietypowych, gdzie coś mi nie grało, czymś się wyróżniały - często był tam
@OrzelKaskader: Mam jedno pytanie od początkującego - jak w początkowej fazie gry wspinać się na wieże, skoro nie jestem w stanie pokonać tych laserów? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jest to wgl możliwe jakoś je pokonać świeżo po zdobyciu wszystkich run?
@onionhero: Masz na mysli tych strażników którzy strzelają laserami do Ciebie? Ja szczerze nie kojarzę więcej jak jednej może dwóch takich wieży a mam odkryta cała mapę. Generalnie walka z nimi standardowymi metodami jest trochę waleniem czołem w ścianę. Zaopatrz się w specjalne strzały do łuku i będzie dużo łatwiej. Musisz najpierw dotrzeć do warsztatu w prawym górnym rogu mapy. Więcej nie spoiluję;)
@onionhero: Mówię o takim ziomku siwym który jak pozuje to wjeżdża gitarowy riff xD jak bys na niego wpadł to bys wiedział. Jak ogarniesz questa od niego to będziesz miał możliwośc kupienia specjalnych strzał które zadają masę obrażeń strażnikom. Nie kojarzę innego miejsca w którym mógłbyś dostać te strzały. Ale ręki nie dam sobie uciąć.