Wpis z mikrobloga

bo i tak pewnie były w powietrzu, a piloci swoje godziny muszą wylatać żeby podtrzymać zdolność bojową.

Tak zaskoczenie, F-16 latają sobie czasami od tak bez powodu, żeby tylko godziny wylatać.


@prawiedobrze: Samolot rządowy też sobie lata ot tak z dupy? Sorry, ale dla mnie to cringe. Po polskim niebie latają jakieś niezidentyfikowane rakiety, wojsko wysyła jakieś śmieszne apele "hurr durr nie publikuj", społeczeństwo jest gnębione 20% inflacją, miasta gaszą światła
@PiccoloGrande: Żeby pilot mógł pilotować samolot o statusie HEAD musi mieć wylatane rocznie ileś tam godzin rocznie (nie pamiętam dokładnej liczby). Więc jeżeli nie chcesz żeby prezydent latał Ryanairem, albo żebyśmy w kryzysowych sytuacjach (np. gdy musieliśmy wydostać swoich wywiadowców z Afganistanu) nie musieli się nikogo prosić o pomoc, to jest to konieczne. Zdarzają się nawet sytuacje (a przynajmniej słyszałem o takich kilku), że nawet latały one na pusto.

Tak, wiem,
@PiccoloGrande: oczywiście, że pokazówka. Nie wiem czy widziałeś nagrania z samolotu, ale to były nasze F-16 block D czyli wersje dwumiejscowe przeznaczone do szkolenia uczeń + instruktor. Nauka eskortowania samolotu VIP żeby nie zaburzyć trasy jego lotu, to też jest element szkolenia, który trzeba przejść.

A, że jest z tego szopka medialna.... w sumie dobrze bo promuje wojsko. Szukanie afery na siłę, tam gdzie jej nie ma. Są ważniejsze wały pisu
Szukanie afery na siłę, tam gdzie jej nie ma.


@prawiedobrze: Ok, to niechaj od jutra każdy przelot Obajtka będzie eskortowany przez myśliwce, czemu nie? Przecież muszą ćwiczyć, prawda?

Ćwiczenia niech pozostaną ćwiczeniami, a niepotrzebną pokazówkę i megalomanię nazywajmy po imieniu.
@PiccoloGrande: Niech latają. Im więcej mają godzin szkolenia, ćwiczeń i nalotu, tym bezpieczniej się czuje. A kogo eskortują lub uczą się eskortować jest dla mnie bez znaczenia, mogą eskortować nawet transport małp do zoo jeżeli to pomoże im wykręcić licznik nalotu. I tak, nie przeszkadza mi też to, że promuje się wojsko zdjęciami.

Eh, co za kraj. Cieszyłbym się, gdyby ludzie tak kręcili inby o, np. odnośnie wpłat na kampanie pisowców
Naiwny jesteś


@Wlancznik: Mieszkam na trasie patroli F-16 (infrastruktura krytyczna w moim mieście), prawie codziennie ich widuje jak sobie ot tak po prostu latają nad miastem i symulują walki na krótkim dystansie (aczkolwiek od czasu wojny, robią to u nas nieco rzadziej, bo to zachód PL).