Wpis z mikrobloga

Mirki mam sprawę.
Ostatnio widziałem umundurowanego policjanta, który radiowozem przyjechał pod szkołę, zabrał dziecko do radiowozu i odjechał. Dziecko na pewno miało mniej niż 135cm. Oczywiście wszystko nagrane. Film słabej jakości, ale widać wsiadające dziecko i numery radiowozu.
Mamy co najmniej 2 złamania prawa:
- przewóz dziecka bez fotelika, chyba, że mają foteliki w radiowozach, w co wątpię.
- używanie radiowozu do celów prywatnych podczas pracy.

Jestem zły, bo zrobili sobie z radiowozów taksówki, a każdym razem jak się do nich zgłaszałem po pomoc to mnie spławiali albo nic nie robili. Wyobraźcie sobie, że wóz strażacki, karetka pogotowia albo kierowca autobusu MZK podjeżdża pod szkołę i kierowca wozi nim swoje dzieci.

1. Gdzie mogę zgłosić coś takiego? Mam iść na komendę odpowiadającą danemu rewirowi? Tam mogę natrafić na tego samego co to zrobił albo jego kolegę.
2. Może przekazać filmik jakimś mediom?
3. Można to jakoś anonimowo zrobić? Z tego filmiku jest oczywiste
Boję się, że potem będą mnie męczyć, jakieś kontrole itp.

#policja
  • 8
@Sonic233_: weź nie przesadzaj w drugą stronę

Rozumiem jakby chodziło o emerytury czy jakieś dziwne wlepianie mandatu o 3 rano na pasach gdzie autentycznie nikogo nie ma i ktoś sobie przeszedł

Ale tu nie ma szkody po prostu, masz służbowy samochód, masz trasę objazdu po mieście którą tak czy siak trzeba wykonać.
@Sonic233_: nie dość że by przeszło to jeszcze znam ludzi którzy tak robią XD
jak siedzisz w służbowym pół dnia to ciężko prywatnych nie załatwiać przy okazji jeśli się takowa nawinie, no chyba że chcesz robić objazd miasta po 5 razy dziennie w celu wymiany samochodów bo przecież służbowym nie wolno XD