Wpis z mikrobloga

  • 1
@vipe a tak tylko podziwiam nigdy nie miałem cierpliwości do tego języka, pisz w czym się czujesz najlepiej miras i dobra robota ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Koliat: SQLiteStudio 1.x i 2.x były napisane w Tclu. Potem to przepisałem na C++/Qt (z powodu ograniczeń w modelu wielowątkowym w Tclu), chociaż rozważałem też Javę z FX. Wybrałem C++ (mimo, że znałem go znacznie gorzej niż Javę), z dość ryzykownego na moment decyzji powodu - szybkości działania i zużycie pamięci. Jasne, wszystko zależy jak ktoś pisze, czy dba o optymalizację, a benchmarki pokazują, że poprawnie używana Java jest niemal tak szybka jak C++.
Rzeczywistość wygląda jednak tak: uruchom sobie 5 popularnych aplikacji C++ z GUI, a potem uruchom sobie 5 w Javie.

Taki bardzo dobry przykład do porównania to Oracle SQLDeveloper (napisany w Java) vs. SQLiteStudio. Dość podobne aplikacje. Nie identyczne, ale zasadniczo pełniące podobne funkcje. SQLDeveloper to krowa. Za każdym razem jak się muszę przesiąść z jakiegoś narzędzia Javowego i uruchamiam sobie SQLiteStudio, to mam satysfakcję, że to (C++) był dobry wybór.

No i sam C++ to jedno, a Qt to zupełnie inna bajka. Przyznam się, że STL czy boosta znam słabo, bo w zasadzie używam Qt, dzięki któremu w C++ pisze się na
  • Odpowiedz
a benchmarki pokazują, że poprawnie używana Java jest niemal tak szybka jak C++.


@vipe: nie jest nawet w benchmarkach, a w rzeczywistych aplikacjah, tak jak piszesz, sromotnie przegrywa z C++
  • Odpowiedz