Wpis z mikrobloga

Fałszywa granica.
Po prostu śmieszy mnie granica, jaką niektórzy (szaleńcy upośledzeni jak dla mnie) przyjmują, rozdzielająca ludzi i zwierzęta. Jest to totalny absurd. Nie ma takiej granicy. Ludzie są takimi samymi zwierzętami jak konie czy koty i wszelkie prawa i obowiązki, jak np. sprawiedliwość należą się ludziom jak i innym zwierzętom, uwzględniając ich "gatunkową specyfikę" oczywiście. Człowieka nic nie wyróżnia spośród innych zwierząt, ma po prostu jedne cechy rozwinięte bardziej, inne mniej, zresztą podobnie jak inne zwierzęta.

#ludzie #zwierzeta #ciekawostki #filozofia #swiat
Pobierz nowyjesttu - Fałszywa granica.
Po prostu śmieszy mnie granica, jaką niektórzy (szale...
źródło: comment_16686375690Q5UOnmE8c1LKntZDnpPfc.jpg
  • 6
@nowyjesttu: Zarówno ci z prawa (człowiek jako korona stworzenia), jak i lewa (człowiek, to brzmi dumnie), są durnie zapatrzeni w postęp i wyższość naszej rasy. Nie jestem bambinistą, bo natura jest bardzo okrutna i mam tego świadomość. Zamiast tego wybrałem w tej kwestii drogę filozoficzną podobną Lovecraftowi. Jesteśmy pyłem.
@nowyjesttu: Nie widzieć w człowieku niczego choć trochę wyjątkowego, niczego odróżniającego go od reszty zwierząt to być zupełnie ślepym.

Ludzie są takimi samymi zwierzętami jak konie czy koty i wszelkie prawa i obowiązki, jak np. sprawiedliwość należą się ludziom jak i innym zwierzętom


Prawa i obowiązki wzięły się skąd? Sprawiedliwość wśród zwierząt? Czyli co to tak właściwie ma znaczyć, jak miałoby to wyglądać, czy może już wygląda?

Człowieka nic nie wyróżnia
@nowyjesttu: w zasadzie od momentu pogodzenia się z faktem ewolucji taka klasyfikacja jest wyłącznie uznaniowa. Wiemy że nie było pierwszego organizmu który już był człowiekiem, ale jego rodzice jeszcze nie byli. Podobna sytuacja jest z wolną wolą.

Cały świat swoi na fundamentalnym wyobrażeniu rzeczywistości które nie ma nic wspólnego z jej faktami. Problem w tym, że nie mamy zielonego pojęcia co z tym zrobić. W przypadku idei "człowieka" jesteśmy przynajmniej w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nowyjesttu: to myślenie o wyjątkowości człowieka i oddzielenie go od świata zwierząt ma swoją genezę w religii. Czyńcie sobie ziemię poddaną i inne szkodliwe bzdury.