Wpis z mikrobloga

czemu? Ktoś #!$%@?ł w to masę czasu


@Kryspin013: 70 zł za instrukcję to mało? Wystarczy, że 500 osób kupi i masz 35k zł (- podatek i prowizja rebrickable, nie wiem ile biorą). W dodatku to produkt cyfrowy, więc nie ma kosztów wytworzenia kolejnych kopii.

Moim zdaniem sporo instrukcji tam ma zawyżone ceny, przy takim popularnym modelu potencjał sprzedażowy byłby znacznie większy z "normalną" ceną. OP za np. 30 zł pewnie by
@Kryspin013: 70 zł za instrukcję to mało? Wystarczy, że 500 osób kupi i masz 35k zł (- podatek i prowizja rebrickable, nie wiem ile biorą). W dodatku to produkt cyfrowy, więc nie ma kosztów wytworzenia kolejnych kopii.


@JackBauer: No super ale brzmisz jak mój stary co za gówniaka mi #!$%@?ł, że lego to złodzieje są bo koszt wytworzenia elementu to 0,0001 gr a oni za to nie wiadomo jakie piniondze
b) #!$%@? czas - projektowałes kiedyś coś większego? To nie zajmuje jednego dnia


@Kryspin013: No pisząc o przychodzie 35k zł raczej nie miałem na myśli jednego dnia pracy...

c) to że jednak te 500 instrukcji to trochę na wyrost jest. Ja bym obstawiał ze 100. Po za tym nawet jeśli te 500 to w jakim czasie? Bo przecież nie w miesiąc.


@Kryspin013: Ten konkretny model ma 160k wyświetleń, wielokrotnie przewijał
@Kryspin013 Pytałeś czemu 15 euro to dużo za instrukcję, więc odpowiedziałem. Co prawda nie mnie pytałeś ale dałem sobie prawo do wypowiedzi :D Chwała autorowi za tę pracę, niech wyceni to nawet na 100 euro. Wg mnie osobiście to za dużo i tyle.
A tak odnosząc się do komentarzy naszła mnie taka refleksja, że kiedyś kupowało się książkę/ grę i pożyczało znajomym i było to jak najbardziej normalne.

Natomiast dzisiaj w dobie cyfryzacji jest to już nieodpowiednie i piętnowane.