Wpis z mikrobloga

Jacek Bartosiak również poszedł w „teorie spiskowe”, i skłania się ku celowej eskalacji ze strony... ROSYJSKIEJ!

I wiem, że macie na temat Bartosiaka różne opinie, ale nie jest to jednak random, jakąś renomę posiada, jest słuchany przez ludzi (czyli jest opiniotwórczy!!!!) i nie boi się wysnuwać publicznie takich hipotez :)

No w przeciwieństwie do wielu wykopków, którzy są jak chorągiewka. Wczoraj j@#$ć Putina i artykuł 5, a dzisiaj onuce domagają się reparacji do Ziełeńskiego (hiperbola).

Całe szczęście na wykopie zaczęły nieśmiało pojawiać się podobne głosy. Cóż – nawet jeśli jest tak, jak chciałyby to nasze kochane onuce, to w tym momencie zalecam mieć jednak otwarty umysł, i być (mentalnie oczywiście) przygotowanym na różne scenariusze.

Napisałem to już kilka razy, i powtórzę: Moim zdaniem wczoraj CELOWO spadły na nas rakiety rosyjskie.

#ukraina #wojna
Thorrand - Jacek Bartosiak również poszedł w „teorie spiskowe”, i skłania się ku celo...
  • 15
  • Odpowiedz
@Thorrand: Mogły spaść zarówno celowo jak i nie celowo ale NATO w celu ogarnięcia sytuacji i nie eskalowania wydają inne komunikaty. Zrzucanie na ukrainę jest obecnie chyba najprostszym i najbezpieczniejszym wyjściem żeby nie eskalować do konfliktu nato-rosja. Ja też lekko się ku temu skłaniam ale nie wykluczam opcji zabłądzonej rakiety ukr bo wszystko jest możliwe.
  • Odpowiedz
@Qbon1802:

Pełna zgoda.

Wiesz – trochę interesuję się tą wojną, i spodziewałem się – wcześniej czy później – że to się stanie. Oglądam regularnie wszystkich gości na HR. i Bartosiak też to mówił, Wolski to mówił – każdy zgodnie = wcześniej czy później COŚ TU SPADNIE.

I co? Nie było procedury na taką ewentualność? Ukraińcy się tego nie spodziewali? Nie mieli planu działania? :)))))) I to jeszcze z Polską, dzięki której
  • Odpowiedz
@Thorrand: Musiało się coś takiego stać w końcu bo mamy sąsiada w stanie wojny. Mnie najbardziej zadziwia ten brak przygotowania naszych władz, jakieś spotkania, ukrywanie faktu wybuchu, czekanie na to co NATO powie, istna komedia że więcej info i wcześniej dały USA niż ludzie którzy obradowali od kilku godzin kilkaset km od zdarzenia.
  • Odpowiedz
@Qbon1802:

Zobacz. Mnie uderzyło gdy Bartosiak powiedział o „rozmywaniu odpowiedzialności”. Polska zareagowała tip-top. Zero zarzutu. Widać, że tam ktoś bardzo inteligentny prowadzi PiSowców za rękę i trzyma za mordy.

Co wczoraj miałeś? O ~15:40 spadła rakieta, a pierwsza informacja była o tym o ~16:50 na WYKOPIE od Mireczka, który został zakrzyczany i zonucowany ¯\_(ツ)_/¯

Zwołanie rady bezpieczeństwa przed pojawieniem się oficjalnych komunikatów!

Dopiero o północy konferencja Dudy i Morawieckiego. Bardzo deeskalacyjne,
  • Odpowiedz
@Qbon1802: @Thorrand: Nieśmiało przypominam malezyjski samolot z 2014. Jak wersja zdarzeń królowała wówczas w Polsce? Raz to była ukraińska rakieta, raz ukraiński myśliwiec. Rekonstrukcje w 3D powstawały, aby wersję z myśliwcem udowodnić. Co mówili Rosjanie? Dokładnie to samo, co dziś. Sporo czasu musiało minąć, aby bez wątpliwości udało się dowieść "kto szczuł i co było grane". Mam tylko pretensję do Zełeńskiego, że tak bardzo pospieszył się z deklaracją strony ukraińskiej.
  • Odpowiedz
Musiało się coś takiego stać w końcu bo mamy sąsiada w stanie wojny. Mnie najbardziej zadziwia ten brak przygotowania naszych władz, jakieś spotkania, ukrywanie faktu wybuchu, czekanie na to co NATO


@Qbon1802:

Moim zdaniem to świadczy właśnie o przygotowaniu naszych władz :)

No chyba, że faktycznie to była zagubiona ukraińska rakieta, to wtedy odpowiedzialność za brak komunikacji, arogancje w tej komunikacji i bezczelność – ponosi WYŁĄCZNIE strona UA.
  • Odpowiedz
Mam tylko pretensję do Zełeńskiego, że tak bardzo pospieszył się z deklaracją strony ukraińskiej. Ale jak dla mnie, nic jeszcze nie jest przesądzone.


@Sahelantrop:

No ja nie mam. Wiesz – mnie interesuję prawda. Napisałem już to na wykopie – nawet jeśli to bezczelność i arogancja Ziełeńskiego – spoko. Nie mam z tym problemu MENTALNIE przyjąć taką wersję wydarzeń.

W końcu zginęło dwóch naszych obywateli ¯\_(ツ)_/¯ No trochę szacunku dla nich.

Jeśli
  • Odpowiedz
nawet jeśli to bezczelność i arogancja Ziełeńskiego


@Thorrand: arogancja i bezczelność to chęć obrony własnego stanowiska będąc oskarżonym o to, że te rakiety zostały przez nich wystrzelone? Myślałem, że prawo do obrony i sprawiedliwego śledztwa jest czymś normalnym i akceptowalnym a tu się okazuje, że to arogancja i bezczelność. Ciekawe.
  • Odpowiedz
@dzangyl:

Oczywiście, że arogancja i bezczelność. Jak inaczej nazwiesz jego zachowanie, gdy okaże się, że totalnie BEZPODSTAWNIE wygadywał to, co wygadywał? :)

Temat jest prosty. Rakieta, która zabiła dwóch Polaków była wystrzelona albo przez UKRAINĘ, albo przez ROSJĘ. Jeśli prezydent Ukrainy mówi i deklaruje to naszemu prezydentowi, że NIE ICH i nie ma na to dowodów... podstaw...

To jak to inaczej nazwiesz?

Właśnie m.in. z tego powodu, uważam że spadły na
  • Odpowiedz
@dzangyl:

Jaki wynik śledztwa? :D

Zełeński chce konfrontacji dowodów, chce zobaczyć dlatego obarczono jego winą za śmierć dwóch Polaków. Ja wiem, wiem. Wszyscy mówią, że to nie ma znaczenia (czyja rakieta) i że jest luzzz i wszystko spoko. No właśnie nie do końca tak jest, i Zełeński zdaje sobie doskonale z tego sprawę.

Zgadzam się jednak, że to śledztwo będzie prowadzone w nieskończoność :) Tzn. żadnego śledztwa nie ma, nie było
  • Odpowiedz