Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Panowie mireczki, zacząłem sobie ostatnio trochę chodzic po górkach i pagórkach i mi się spodobało. Chciałbym sobie jakieś rozsądne ciuchy skompletować. Buty na start kupiłem z decathlon, bieliznę termo też mam. Co powinienem kupic na drugą warstwę? I jakie spodnie? Może ktoś coś polecić. Bo zacząłem się trochę gubić w tych polarach power strachach gramaturach itp. Może być ogólnie albo jakieś konkretne marki ewentualnie modele
#gory #tatry #trekking
  • 5
@Irekpodeszwa: na szybko: puchówka to tylko na postojach, na podejściach i zejściach najlepsza cebulka: termo, polar i lekka kurtka - softshell lub gore jak pada. ja zimą chodzę w zwykłym spodniach trekingowych, pod spód termo-kalesony (jak chcesz możesz zerknąć na spodnie skiturowe), no i do tego stuptuty. marka to już od tego zależy ile chcesz wydać i co Ci się podoba. zawsze biorę dwie pary rękawiczek i czapkę plus opaskę -
@Irekpodeszwa: Poza tym co powyżej, to jeśli nie chcesz od razu inwestować w super kurtkę przeciwdeszczową, to warto mieć na wiosnę/lato/jesień pelerynę. Są takie z garbem na plecak jak nie masz osobnego pokrowca. Przy lekkiej mżawce softshell sobie poradzi a jak będzie źle to taka pałatka (-5 do charyzmy +5 do nieprzemakalności) uratuje dzień. Prawie nic nie waży, miejsca nie zajmuje a prędzej a czy później się przyda.

A na zimę
@sikzmiednicy: czołówkę zawsze warto mieć ze sobą, nawet jeśli nie planujemy chodzić w nocy, bo plany mogą się zmienić, a miejsca wiele nie zajmuje i w razie potrzeby oszczędzi nam stresu i dzwonienia na GOPR :)

@skrytozgroza: raczki też są super w okresie przejściowym, gdy nie ma jeszcze za bardzo śniegu, a już jest lód i nie tylko w Beskidach, bo i w Tatrach mają swoje zastosowania.

@Irekpodeszwa: ze