Wpis z mikrobloga

Ostatnio mam zapełnione miejsce na dysku google, planuję przenieść się całkowicie na jakieś rozwiązanie selfhosted, do tej pory testuje #nextcloud i trochę kiepsko wypada ponieważ synchronizacja zdjęć zacina się, nie wysyła wszystkiego, do zarządzania backupami kontaktów itp. potrzeba dodatkową apke, czy jest coś lepszego niż nexcloud ?
#android #bojowkaandroid #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
@Rexikon: przerabiałem to wszystko przez lata i kilka dni temu spiąłem dupę i kupiłem w końcu Synology NAS.
Wcześniej miałem RPi z nextcloud + dysk 250gb i w kompie główne 3TB z szyfrowanym backupem przez Opencore na Onedrive.
No i jak sam zauważyłeś, takie rozwiązanie działa, dopóki się nie #!$%@? :) No i weź po kilku miesiącach "ucz" się to konfigurować na nowo, albo szukaj rozwiązań problemów w sieci (których jest mniej dla rpi+nextcloud niż samego nextcloud).
NAS od Synology niby robi to samo, ale póki co wszystko działa, konfiguracja do przeklikania, wszystko wizualnie spójne itp.
Wsadziłem do środka póki co swój dysk 3TB, przeniosłem dane, ustawiłem 700GB najważniejszych rzeczy do dodatkowej, szyfrowanej synchronizacji z Onedrive (za pomocą wbudowanego narzędzia CloudSync) i tyle z danymi, jestem bezpieczny.
Dodatkowo, jako że wszystko działa 24h na dobę, to ustawiłem vpn, torrenty same się pobierają, ustawiłem w dockerze youtube-dl i mogę zasysać całe kanały/playlisty z YT do swojej kolekcji. No same plusy ( ͡
  • Odpowiedz
@Rexikon: zdjęcia, filmy, zrzuty ekranu itd wysyłają się automatycznie po utworzeniu, za pomoca aplikacji DS Drive na serwer i masz do nich dostęp np po przypięciu foldera w eksploratorze windows.
Ale jest też aplikacją DS Photos która służy tylko do zdjęć, jest tam rozpoznawanie twarzy itp.
https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/photos
Książkę kontaktową synchronizujesz z serwerem CardDav na NAS, za pomocą aplikacji DAVx5 (płatna w play store, bezpłatna w Fdroid).
https://www.synology.com/pl-pl/dsm/feature/contacts
Synology ma wszystko
  • Odpowiedz