Wpis z mikrobloga

@CzulyTomasz: Kogoś boli że magister ekonomii Warren Buffet wyszedł lepiej na "klasycznym" inwestowaniu niż ludzie bawiący się krypto żałujący kilkudziesięciu złotych na podręcznik do ekonomii. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jego firma od dekad ma się przyzwoicie a krypto nie byłoby sobą jakby nie miała kolejnej dramy.
@rebel101: nic mnie nie boli, szanuję go jako inwestora i rozumiem jego podejście do inwestowania, po prostu nie zgadzam się z tym co mówi odnośnie krypto.

Przypomnij jaką dramę miał ostatnio Bitcoin? Chyba że dramą jest dla Ciebie, że wysypała się kolejna giełda albo jakiś scentralizowany shitcoin zaliczył rugpulla? Jaki to ma wpływ na kogoś, kto dokupuje regularnie BTC i wypłaca od razu na cold wallet? Żaden

Ewentualnie dla niektórych dramą
CzulyTomasz - @rebel101: nic mnie nie boli, szanuję go jako inwestora i rozumiem jego...
nic mnie nie boli, szanuję go jako inwestora i rozumiem jego podejście do inwestowania, po prostu nie zgadzam się z tym co mówi odnośnie krypto.


@CzulyTomasz: Szanuję i zwracam honor

Przypomnij jaką dramę miał ostatnio Bitcoin? Chyba że dramą jest dla Ciebie, że wysypała się kolejna giełda albo jakiś scentralizowany shitcoin zaliczył rugpulla? Jaki to ma wpływ na kogoś, kto dokupuje regularnie BTC i wypłaca od razu na cold wallet? Żaden
co utrzymuje wartość dolara?


@CzulyTomasz: no nie wiem potencjał militarny i gospodarczy USA? argument że za dolarem stoi tylko wiara w dolara jest tak debilny, że nikt kto przerobił econ 101 go nie używa

a co stoi za btc? Jeżeli technologia zostanie zaadaptowana to gwarantuje ci, że cryptobros nie będą częścią tego przedsięwzięcia.
@NadmiarNiedoboru: Właściwie z USD stało coś ważniejszego, USD doszło do bieżącej pozycji głównie przez to że gospodarka USA mogła szybko wymieniać USD na potrzebne produkty. Podczas I Wojny Światowej wszyscy zadłużali się w USA aby utrzymać machinę wojenną, później każdy się zadłużał aby utrzymać gospodarkę na chodzie jak wojna się skończyło. Nikogo nie interesował jakiś żółty metal skoro potrzebowałeś amerykańskiego żarcia, amerykańskiej ropy, amerykańskiej stali oraz amerykańskiego kredytu.

Po II Wojnie
@rebel101: Cały rynek krypto to dalej jest dziki zachód. Ja po tych kilku latach spędzonych na tym rynku i obserwacji wszelkiego rodzaju scamów widzę, że nie ma sensu próbować spekulować na shitcoinach, ufać jakiejkolwiek giełdzie czy trzymać kasę gdziekolwiek indziej, niż w BTC. Dlatego wielu ludzi powtarza, że Bitcoin =/= "crypto".

Jeśli chodzi o same wahania ceny BTC - prawda, są spore. Nie ma tu żadnych zabezpieczeń czy regulacji, które powodowałyby