Wpis z mikrobloga

@Kluskislaskie: Zacznij sie kłaść/wstawać o regularnych porach, polecam książkę albo jakies podcasty przed snem, byle nie patrzeć na tv/telefon, kindle moze byc.

Zrównoważ dietę i witaminy (suple D3 to minimum w tym kraju), ogarnij jakas aktywność fizyczna jak siłownia, boks, bieganie, rower albo cokolwiek co na Ciebie działa.
Jesli masz czas rano to rob to przed praca.

I serio polecam kłaść sie znacznie wczesniej to z czasem np o 22
  • Odpowiedz
@PaulVale: Nie, trudne jest dla mnie do zaakceptowania że musze tak żyć całe życie. Kiedy się myśli, że jeszcze 60 lat pracy w firmie przede mna to śmierć nie wydaje się taka zła. Nie chce tylko robić przykrości bliskim i to jest moj problem
  • Odpowiedz
Czy wstawanie rano będzie kiedyś łatwiejsze? #!$%@? tak się nie da żyć. Jak ja mam tak codziennie wstawać i chodzić do pracy? Normalnie włącza mi się odruch do #!$%@? się za każdym razem kiedy muszę wstać rano #zalesie #gownowpis


@Kluskislaskie: zacznij wstawac 1.5h wczesniej i zyskany czas przeznacz na cos co lubisz. Naucz sie nowego skila, poczytaj ulubioną książkę, pograj w Simsów, jedyny warunek, klepnij przed
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kluskislaskie: kiedyś myślałem ze nie da sie wczesnie wstawać i być wyspanym. Teraz mając 36lat już nawet jak mam wolne to się budzę przed 8 rano chociaz kiedyś bym spał do 11. Nie jest to żadne pocieszenie ale im czlowiek starszy tym wcześniej sie budzi
  • Odpowiedz
chronotyp jest zmienny i uwarunkowany w glownej mierze srodowiskowo


@bialegomisa: nie jest, a przynajmniej nie jest jeśli nie mówimy o na prawdę długich okresach typu 20+ lat. A przynajmniej badania mówią co innego:

Conclusion: Chronotype was found to be a stable, trait-like construct with only a minor level advance over a period of 7
  • Odpowiedz
A jaki ja mam chronotyp jeśli mogę pracować za rano, po południu i w nocy?


@damienbudzik: ale nie tak działa chronotyp. To jest po prostu preferencja. Mi się lepiej myśli i działa w trybie sowy (tudzież wilka), nie oznacza to, że nie jestem w stanie egzystować o 6 rano. Mogę i potrafię. Jednak męczy mnie to na dłuższą metę i tak jest mi gorzej.

Plus to cecha indywidualne, może jesteś
  • Odpowiedz