Wpis z mikrobloga

Szukam telefonu do kwoty około 1500 zł. Zastanawiam się nad Samsungiem A52s, telefon już trochę jest na rynku to może ktoś wyrobił sobie na jego temat opinię. No i nie wiem jak działa Android w Samsungu, bo w moim obecnym Xiaomi to jest dramat po prostu. Ewentualnie może ktoś coś innego poleci w podobnej cenie.
Rozważałem też Motorolę, bo podobno ma dobrego androida jednak z tego co widzę modele do tej kwoty mają dobry aparat i słaby procesor albo słaby aparat i dobry procesor XD
Zależy mi na dość dobrej baterii, tak żeby starczyła na cały dzień intensywnego użytkowania, w miarę dobrym aparacie, no i wsparciu przez następne 2-3 lata.
Rozważam jeszcze zakup iPhone 11, bo jakby Android w Samsungu działał podobnie jak w Xiaomi to chyba mam go dość XD
Jednak wyczytałem sporo opinii, że iPhone jest ułomny, brakuje mu czasami podstawowych funkcji, które są na androidzie.
Więc jeśli ktoś się przesiadł z Androida na iOS, albo odwrotnie to też się może podzielić opinią.
#smartfony #samsung #iphone #android #ios #motorola #telefony #iphone11
  • 18
@klepie-biede: a jak u niech z późniejszym wsparciem? Nigdy nie miałem tego nawet w rękach więc nawet nie wiem jak u nich z jakością wykonania.
Z opinii znalezionych na szybko wyczytałem, że nord 2t miał na początku sporo błędów i czasami go zamulało.
@Nie4tzsche4: wystarcza na cały dzień, ładuje się +/- 1,5h. W porównaniu do chińskiego Xiaomi to czasami żałuję wyboru. Leciwy MI8 miał też np. niesamowite rozpoznawanie twarzy na podczerwień w celu odblokowywania telefonu, a w Samsungu to #!$%@? dostaję jak 1 na 10 prób się powodzi i mimo wszystko trzeba ciągle PIN wpisywać
@cotyotymwiesz: no to jeszcze nie jest aż tak źle. Ja mam redmi note 9 Pro i jako jedna z niewielu rzeczy akurat czytnik linii papilarnych działa wzorowo i to po dwóch latach, mimo że miałem obawy bo jest umieszczony z boku, no ale jest trwały i chyba to najlepsza możliwość umieszczenia czytnika.
Ale sam soft to akurat masakra, problemy które nie zostały rozwiązane przez żadną aktualizacje. Nawet mam problem z ponownym
a w Samsungu to #!$%@? dostaję jak 1 na 10 prób się powodzi i mimo wszystko trzeba ciągle PIN wpisywać


@cotyotymwiesz: mam s20fe, te same problemy z tym #!$%@? czytnikiem w ekranie. Rzadko się zdarza aby odblokował się za 1 razem. z reguły 3-4 próby, albo hasło.

Jedyny czytnik z rigczem to na boku telefonu. ojcu kupiłem tanią motkę, genialnie to chodzi. Nigdy nie kupię już telefonu z czytnikiem w wyświetlaczu.
@Nie4tzsche4: Przesiadłem się na pixela 6a z iPhone 11. Testuję. Pod koniec tygodnia zdecyduje z czym zostaje. Jeśli chcesz to będę miał wówczas albo ip11 na sprzedaż albo pixela 6a (ale raczej iPhone ) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Nie4tzsche4:
Czytnik linii masakra, miałem go jako służbowy i prywatnie op 7 pro, który ma wzorowy czytnik, nie ma porównania, op 7 pro szybki i bezbłędny, ten zaś ciągle nie łapał to w sumie mocno denerwowało i wpływa negatywnie na wrażenia z użytkowania.
Jak na taki tani telefon, płynnie działał
Ale aparat słaby no i wieje plastikiem. Szukałbym używki jakiegoś flagowca. Dopiero co sprzedałem swojego op 7 pro za 1k. Za
@Nie4tzsche4: Przekleję mój stary komentarz, wiele się nie zmieniło od tamtego czasu, może poza tym że zamulający pasek powiadomień przychodzi i odchodzi:

To może dodam coś od siebie dla przeciwwagi.

Telefon mam od października, polska dystrybucja, regularnie miesiąc w miesiąc aktualizowany. Żadna z tych aktualizacji nie spowodowała u mnie nadmiernego zużycia baterii czy wyraźnego spowolnienia. W tym momencie jest zainstalowany Android 12 z OneUI 4.1 i poprawkami z marca. Ładowarka z
@Nie4tzsche4: No i od tamtego czasu znalazłem Gcam i takie ustawienia do niego, który nie wpływa tak mocno na kolory, czasami go używam do zdjęć w słabym świetle. Na ładowarce 25W ładuje się od zera w nieco poniżej 80 min, w pół godziny jest 50%.