Wpis z mikrobloga

Mirki,
Mam problem z jedną, dosłownie jedną, komórką.
Mam tabelę zbiorczą, w której sumowane są wartości z kilkudziesięciu arkuszy - około 70 arkuszy, docelowo ponad 150.
W całej tabeli formuła jest taka sama.

Przykład:
Komórka B2 w tabeli Y zlicza wartości z A2 we wszystkich arkuszach od Arkusz1 do Arkusza70
=SUM(Arkusz1: Arkusz70!A1).
B3 w Y A3 w arkuszach, itp, itd.

Wszystkie arkusze mają komórki sformatowane jako liczby, z zero miejsc po przecinku.

Cała tabela zbiorcza również ma takie ustawienia.

I wszystko super działa i liczy się w pełnych liczbach, bez miejsc po przecinku.

Poza jedną komórką, która uparcie podaje wynik z dwoma miejscami, mimo prawidłowego ustawienia formatowania.
Npz amiast 150 daje 149,85.
Arkusze sprawdzone, wszędzie są liczby calkowite.

Cała komórka była już czyszczona a na wszystkie sposoby.

Co jeszcze mogę zrobić?
#excel
  • 13
@Zkropkao_Na:
1) W odwołaniach 3D liczy się kolejność ułożenia arkuszy na pasku, a nie ich alfabetyczna kolejność, więc jeśli wrzucisz coś między arkusze 1 i 70, to zostanie to również policzone. Analogicznie jeśli 60 przeciągniesz za 70, to nie będzie on uwzględniony.
2) Suma obejmuje również arkusze ukryte i bardzo ukryte, mogło to umknąć podczas ręcznej weryfikacji.
3) Odpal w VBA taką pętelkę i zobacz, co się wyświetli w debuggerze (oczywiście
@DwaNiedzwiedzie:
Zakresy wygląda dokładnie tak:

=SUM(ABC: XYZ! A1).

Kolejność ułożenia poszczególnych arkuszy totalnie nie ma znaczenia.
W samym pliku są ukryte arkusze ABC(na początku pliku) i XYZ (zaraz przez arkuszem z tabelą) które służą jako ograniczniki zakresu.
Plus są zabezpieczone przed edycją.

ABC i XYZ Są ukryte przed resztą użytkowników celowo - żeby nie popsuli tabeli i wszystkiego

Na pliku działa ok 70 osób. Będzie ich docelowo 150 więc takie obejście
@DDzieciol: lepiej, ale się nie da.
Odgórnie mamy narzuconą taka formę.
Dodatkowo, co tydzień pojawia się nowy plik.

Docelowo myślę, że i tak trzeba będzie znaleźć jakieś inne rozwiązanie - jeden plik ze 150 arkuszami, edytowanymi przez 150 użytkowników...
Brzmi jak przepis na dużo błędów ¯\_(ツ)_/¯
Kolejność ułożenia poszczególnych arkuszy totalnie nie ma znaczenia.


@Zkropkao_Na: Dla Ciebie może nie, dla wyników funkcji sumowania jest dość istotna :)

Pierwszy raz o czymś takim słyszę.


Otwórz edytor VBA (alt+F11), na drzewku projektu wybierz dowolny arkusz i kliknij F4. Otworzy się okno właściwości, na którym ostatnią pozycją powinna być właściwość Visible. Ma ona dostępne trzy opcje do wyboru: xlSheetVisible i xlSheetHidden to standardowa widoczność/ukrycie, dostępne z prawokliku na zakładkach
Poszła dziś inwestygacja całego pliku.
Jsak zwykle, formuła była dobra, zawiódł czynnik ludzki.
Ktoś sobie wstawił, a następnie ukrył, cały wiersz.
Przez co A4, w której są wartości wyrażone w %, z dwoma miejscami po przecinku, stała się A5 i wliczała się w sum.

Nauczyłam się przy okazji o arkuszach mocno ukrytych :3

Loop od @DwaNiedzwiedzie potwierdził moje znalezisko!

Dziękuję za pomoc @DwaNiedzwiedzie: @DDzieciol: <3