Wpis z mikrobloga

Mircy, magicy w #excel
Pomogloscie nie raz i nie dwa i mam nadzieje ze znow pomozecie.

Mam w komorce taki tekst:
==138530EB4A30210=021ABS001+X-KF074-PNOUT:P2

Jak widac w srodku jest znak =
Problem polega na tym ze ja musze miec 2x= (czyli ==) powod dla ktorego musze jest tak bezsensowny ze opisze w ps.

Wierszy jest kilkaset wiec recznie mi sie nie usmiecha. A jak daje "znajdz i zamimen" to picrel. Wpisywanie apostrofow nic nie daje (tylko wyskakuje inny blad). Da sie cos z tym zrobic?

P.S Arkusz excela sluzy jako baza danych do programu drukujacego na takiej dosc specyficznej drukarce. Program sobie z excela czyta co ma drukowac. Tylko ze zjada ten nieszczesny znak =. Po prostu go ignoruje :/
Jak w excelu dam recznie == to baza jest wczytana z jednym znakiem =. Totalne czary ale wlasnie dlatego w tym excelu musze miec ==
Ktos cos?
Pobierz
źródło: comment_1668437532gGltA2hgzzJ9ktqANUZDWu.jpg
  • 12
dopiero później to co na początku pokazałeś


@brak_nicku: a ktora wersja jest poprawna?

a) '0=0 na '0==0

b) 0'=0 na 0'==0

Edit - zadzialalo bez apostrofow. Dzieki wielkie. Jak zwykle na Mirkow mozna liczyc :)
@brak_nicku: Nie wiem o co tam chodzi i jak dziala ale zadzialalo.

podobnie jak nie wiem dlaczego program z drukarki zzera jedno =. Ale sytuacja opanowana to jutro bedzie drukowane :P
Jeszcze raz dzieki :)
@gorzki99: chodzi o to, że masz wpisany tekst w komórki sformatowane jako tekstowe. Każdy tekst zaczyna się od znaku "=" (a nawet dwóch). Teraz podczas każdej operacji znajdź/zamień (bez względu na to co/na co zamieniasz) Excel udaje, że jest sprytniejszy od Ciebie i skoro na początku ciągu znaków jest "=", to mimo ustawionego formatu tekstowego próbuje zamienić tekst wynikowy na formułę. W tym wypadku to bardzo upierdliwe, ale czasami można to
@brak_nicku: Madrego to i dobrze poczytac. O taki wypok nic nie robilem :P

Z tym "wymadrzaniem sie" excela to juz poszlo za daleko :)

Wpisz sobie PEa (dokladnie w taki sposob)

PE to oznaczenie kabla uziemiajacego a a to "numeracja zacisku"

I tak mam np PEa PEb PEc itd

PE musi byc wielkimi a oznaczenie zacisku mala

Ale kretyn excel wie lepiej co ja potrzebuje :P i jak wpisuje PEa to
Pobierz
źródło: comment_1668439916tjQLSRcVjiGw5LeD5uz6YX.jpg
a to akurat proste: Opcje->Sprawdzanie->Opcje Autokorekty->Popraw DWa POczątkowe WErsaliki


@brak_nicku: O widzisz. Tylko teraz sa dwa. A jak bedize 10?

Ale dzieki za tipa. Wylaczyc w #!$%@? ta autokorekte pewno sie da :)

Tylko nie masz pojecia jak mnie irytuje to co podkreslilem bo nie jest :P