Wpis z mikrobloga

@sernik1337:

Hello, pytanie natury technicznej.

Zamówiłem właśnie Xboxa Series X i monitor (tak, nie będę grał na telewizorze). Do zestawu chciałem dokupić jakieś aktywne głośniki na przykład od Edifier'a. Teraz rodzi się moja wątpliwość. Jak podłączyć całość tak, żeby nie było słyszalnych strat na jakości dźwięku? Audiofilem nie jestem ale odróżnię dźwięk z kartonu od dźwięku z normalnych głośników. Pomysł mam taki ale nie jestem pewien co do niego:

Xbox -> monitor - HDMI

monitor -> głośniki - AUX 3,5 na RCA do głośników.

Coś takiego ma sens i będzie dobrze grało? Rozważałem jeszcze zakup soundbara z HDMI zamiast głośników ale nie jestem w pełni przekonany do jakości tych urządzeń.

Wiem że jest jeszcze możliwość zakupienie konwertera HDMI -> RCA ale chciałbym zminimalizować ilość urządzeń na biurku i ma to podobno wpływ na rozdzielczość i klatki?

Dzięki wielkie za pomoc :)

#xbox #xboxseriesx #audio #glosniki #gaming #konsola
  • 4
@sernik1337: Ma sens i niespecjalnie widzę inne możliwości. Jak działa soundbar HDMI, do niego idzie input z konsoli a pozniej output do monitora? Bo wtedy bym się z kolei obawiał dodatkowych opóźnień w obrazie. To samo z konwerterami no i pytanie dlaczego to miałoby lepiej rozdzielić sygnał niż monitor.
@sernik1337: Nie kojarzę, żeby był na rynku jakikolwiek monitor z obsługa ARC. Są tylko wejścia sygnałowe HDMI. Ale tak jak napisałeś, konsola do monitora, a głośniki jackiem tez do monitora i będzie działać w porządku.
@sernik1337 mam konsole wpięta do wejścia HDMI w soundbarze i z soundbara idzie do TV, zero problemów, opóźnień itp. Moc i jakość dźwięku nieporównywalna z dźwiękiem z głośników tv nie mówiąc o komputerowych pierdziawkach. Dobry soundbar z subem robi robotę. Dobre głośniki to cena dobrego soundbara ale do monitora jednak głośniki lepiej pasują.