Wpis z mikrobloga

Cześć, stoję przed wyborem 2x monitorów 27 cale lub 1x 34 tylko do pracy (programowanie, multimedia, internet).
1. Co polecacie w budżecie do 2,5k zł?
2. Czy celować w IPS czy w VA do domowego użytku?

Wybrałem:
HUAWEI MateView GT 34 1500 zl (promo)
Lub 2x LG 27GN800-B za 1200 zł x2

Pytanie brzmi, czy potrzebuje tych dwóch LGków czy do moich potrzeb mogę kupić tańszego 27cal monitora?

#monitory #programista15k #programowanie #komputery #kiciochpyta
  • 8
@spec_IT: Jeśli pracujesz na czarnym oknie wieczorem lub w nocy to IPS Glow w 27GN800 i innych bardzo szybkich IPSach może Ciebie nieźle #!$%@?ć - Panele te mają niższy kontrast dzięki czemu uzyskują fantastyczny czas reakcji pikseli do gier, ale robią to kosztme mocniej widocznego bleedingu i ips glow. Praktycznie co drugi róg może być bardzo mocno zażółcony, więc zwróć na to uwagę. VA z tym nie będzie problemu, a va
@Icouldbeyourmom: Zależy kto co woli, ja po przejściu na 21:9 nie wyobrażam sobie powrotu na 16:9, gdzie jak ustawię 2 okna obok siebie to już jest tłoczno, ja wolę pracować na 3 oknach obok siebie na szerszym ekranie niż na 2 wyższych na ekranie 32" 16:9, bo ta wysokość jest mi zbędna - to już raczej zwykłe preferencje i każdy woli co innego. Zgodzę się co do tego, że 16:9 +
@spec_IT: 32un880-b( ͡° ͜ʖ ͡°). Weź pod uwagę jedna rzecz, dwa monitory obok siebie to kręcenie głowa prawo-lewo co chwilę, niektórym po pewnym czasie to daje w kość. Przy 32 calach 4k przeważnie daje radę bez drugiego monitora chociaż go mam.

U mnie na biurku stoją obok siebie 32 cale 4k i 27 cali 2560x1440 i powiem Ci, że te 2560x1440 to niezła pikseloza.

@Tomaszwro miałem 32