Wpis z mikrobloga

Wołam tagi: #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #grafikawektorowa #digitalart #digitalpainting #rysujzwykopem #art #design /// nie wiem ile tagów można zawołać ///
Sprzedajecie coś na #redbubble albo innych stronach gdzie można sprzedać swoje projekty w formie nadruków na t-shirtach/kubkach/plakatach/naklejkach/itp? Da się na tym pasywnie zarobić? Udało Wam się coś sprzedać? #kiciochpyta


Raczej średnio umiem rysować (chcę się poduczyć) za to ogarniam programy graficzne, więc chyba mogę zrobić parę projektów na próbę czy w ogóle coś będzie się sellać.


Nie wiem czy lepiej tworzyć original content, własne grafiki w swoim stylu i guście, czy iść w masówkę jak reszta ludzi która zarabia na tym co jest modne, po linii najmniejszego oporu, tzn wyszukiwanie na free stockach gotowych elementów, sklejenie tego w całość i dodanie paru napisów żeby było m o d n i e

Wydaje mi się, że żeby zarobić na tego typu stronach nie trzeba być znanym artystą z gronem fanów, tylko po prostu znaleźć swoją niszę (ciężko jest odkryć coś nowego na przepełnionym rynku), albo trzaskać te 60design/day bo amerykańskie Grażyny i tak kupią śmieszne modne koszulki z okazji jakiegoś przereklamowanego święta ;;
Lenalee - Wołam tagi: #grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #grafikawektorowa #digi...

źródło: comment_1668344775lxL5klhTw73aq6gTgh5hg0.jpg

Pobierz
  • 6
@Lenalee: mordo co druga twoja kolezanka ktora umie obslugiwac komputer i nie pykły jej studia mysli o grafice 2d i sprzedawaniu swoich swietnych wzorów, nawet jezeli nie umie jeszcze nawet nic robić. Będziesz dobra w grafice, to wtedy mozesz zacząć myśleć o monetyzacji, a Ty nawet jeszcze nie zaczełaś a już chcesz zarabiać xD Rynek peka w szwach o takich osób, a lepsze designy można kupić na stockach za 1 euro,
@einz:

mordo co druga twoja kolezanka (...)


Sorry Mordo, nie wiedziałam, bo nie mam koleżanek XD
Ale rozumiem - duża konkurencja. Tylko że ktoś na tym zarabia, więc może jeszcze nie jest za późno na wejście na rynek, trendy ciągle się zmieniają.
Nie wiem w jaki target kupujących uderzać, czy iść na ilość czy na jakość. Bo z jednej strony mogłabym klepać masowo jak Pajeety swoje designy z free stocków byleby
@Lenalee:
Tak więc na poważnie,

Jak sama zauważyłaś, zarabiają na tym głównie ludzie którzy mają swoich fanów, a nie koniecznie idzie to w parze z poziomem artystycznym, co marketingiem. Na rynku jest bardzo dużo uzdolnionych grafików, a na etsy czy bardziej indywidualnej sprzedaży zarabiają zapewnie nieliczni, no i przede wszystkim, ze swoją marką. Jeżeli myślisz że uda Ci się trafić w niszę, to możesz próbować, ale szanse jak dla mnie są
@Lenalee: trzeba kilka tysięcy designów wrzucić żeby coś tam zarobić i faktycznie liczy się trafienie w niszę. Jest jeden koleś na którego prawdopodobnie trafiłaś na yt który zarabia po kilka tysięcy miesięcznie ale tylko tym się zajmuje, ma płatne narzędzia ale nie jest wybitnym grafikiem tylko amatorem.
@einz: @brunetroll089: Teraz rozumiem dlaczego dostałam tak mało odpowiedzi na mojego posta, po prostu źle to otagowałam. Zawołałam artystów, a powinnam zawołać tych którzy znają się na #zarabianiewinternecie
Na print on demand nie zarabiają prawdziwi artyści (chyba że jacyś znani w social mediach), zarabiają za to osoby które szybko reagują na nowy trend, potrafią obsługiwać painta (albo po prostu potrafią edytować gotowce z np. canva.com) i mają odrobinę dobrego