Wpis z mikrobloga

Nie ma bardziej uprzywilejowanej grupy na świecie niż LGBT+
Każdy kapitan na Mundialu ma OBOWIĄZEK nosić tęczową opaską.
Jednocześnie FIFA zakazała Duńczykom TRENOWANIA w koszulkach HUMAN RIGHTS FOR ALL

  • 78
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ryshe:

W tym temacie rozmawiamy o związkach partnerskich między dwoma osobami, nie o związkach trzech osób.


W tym temacie rozmawiamy o tym czy niemożność zawarcia małżeństwa jakiego się chce to
  • Odpowiedz
Nikt nie zakazuje w Polsce homoseksualistom uprawiania tego co uprawiają. Jeśli ja sobie wymyślę religię z kolegami i napiszę sobie świętą księgę to mam pełne prawo sobie to w Polsce praktykować. Jednakże nikt nie zarejestruje mojej religii jeśli nie będzie ona miała wystarczającej liczby wyznawców


@stdmat: czy ty właśnie porównałeś homoseksualizm do religii xD?
  • Odpowiedz
@stdmat: Powiem tak: istnieje taka usluga ze strony Państwa jakim jest formalizacja związku w kontekście prawnym. Niesie to za sobą X rzeczy z tym związanym jak np wspólny majątek. Dwóch dorosłych podatników i obywateli, ktorzy maja obowiązki ale i przywileje, nie maja możliwości skorzystania z tej usługi. Dla mnie to jest parodia i żart.

W muzułmańskim kregu kulturowym można mieć kilka żon. Tam tak jest i tyle. Jakoś żyją i
  • Odpowiedz
@Ryshe:

Dwóch dorosłych podatników i obywateli, ktorzy maja obowiązki ale i przywileje, nie maja możliwości skorzystania z tej usługi. Dla mnie to jest parodia i żart.


Biorąc pod uwagę jaką rolę pełni i pełniło małżeństwo we wszystkich kulturach świata, parodią i żartem są "małżeństwa"
  • Odpowiedz
@stdmat:

Biorąc pod uwagę jaką rolę pełni i pełniło małżeństwo we wszystkich kulturach świata, parodią i żartem są "małżeństwa" jednopłciowe.


Mówimy o małżeństwie religijnym czy legalizacji związku? Ja mówię o legalizacji związku. Małżeństwo religijne to sakrament i jest ograniczany poprzez dogmaty danej religii i o nim teraz nie
  • Odpowiedz
@Ryshe:

Mówimy o małżeństwie religijnym czy legalizacji związku?


Mowa o małżeństwie jako takim. Niezależnie od religii czy kultury i ich podejścia do homoseksualizmu, do XX wieku nigdy nikt nie widział potrzeby formalizowania takich związków (nawet jeśli były w pełni akceptowane) co wynika z istoty samego małżeństwa i po co ta instytucja w ogóle
  • Odpowiedz
@stdmat:

Mowa o małżeństwie jako takim. Niezależnie od religii czy kultury i ich podejścia do homoseksualizmu, do XX wieku nigdy nikt nie widział potrzeby formalizowania takich związków (nawet jeśli były w pełni akceptowane) co wynika z istoty samego małżeństwa i po co ta instytucja w ogóle powstała.


No właśnie widzisz, do XX wieku nie było potrzeby formalizowania, obecnie ta potrzeba jest i te pary deklarują taką potrzebę, ponieważ zalegalizowany związek wiąże się z konkretnymi rzeczami jak wspólność majątkowa itd. Dwóch dorosłych podatników jak najbardziej powinno mieć dostęp do takiej usługi, skoro rząd takową świadczy, dlatego właśnie w mojej opinii, jest to nieuczciwie jeżeli homoseksualna para nie ma dostępu do tego. Jak najbardziej rozumiem takie argumenty jak: Małżeństwo służy prokreacji, małżeństwo jest dla nas święte w kontekście religijnym i dopuszczenie do tego pary homoseksualne depta naszą
  • Odpowiedz
@Ryshe:

A widzisz, czyli jednak kultura europejska, zachodnia ma cechy dominujące i wypycha to czym charakteryzuje się kultura arabska.


Tak, w tym wypadku wypycha większą dowolność na rzecz wciśnięcia małżeństwa w ciaśniejsze ramy i nikt nie biadoli o parodii mimo, że pewnie niejeden muzułmanin w Europie de facto ma kilka żon i nie może tego zalegalizować.
  • Odpowiedz