Wpis z mikrobloga

Skąd się w ludziach bierze to czczenie jakiś wydarzeń / ludzi i ich czynów w dalekiej przeszłości xd
Dajmy na to polska nie odzyskałaby niepodległości i co z tego?
Ktoś zaraz napisze, że gdyby tak było to :
1 pewnie nawet by mnie nie było
2 mówiłbym w innym języku i był podczłowiekiem dla okupanta

i są to bzdury, bo :
1 no pewnie by mnie nie było tylko jak miałbym to odczuć? to brzmi jakbyśmy wszyscy istnieli od zawsze i czekali w jakimś niewidzialnym lobby i kibicowali "do boju polacy! walczcie, żeby już istniejący niematerialny byt o imieniu Lefty mógł się urodzić za kilkadziesiąt lat!", a jakby się nie udało to bym został w tym lobby na wieczność xD
2 to nie byłbym ja taki jaki jestem teraz

#przemyslenia #marszniepodleglosci #polska
  • 33
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lefty: gdyby nie jego poświęcenie, to pewnie mógłby wychować w spokoju córki, która dała mi życie. A może urodziłbym się na Syberii i całe życie robił w łagrze.
Ja jestem zdania, że brak podjęcia akcji ma konsekwencje tak samo jak podjęcie.
  • Odpowiedz
@Lefty napisałem odpowiedź, wykop mi wywalił błąd. Nie chce mi się ponownie go pisać więc zakończę krótkim komentem. Patriota, Polak, nie będzie rozkminiac takich rzeczy, urodził się w Polsce, nauczył się historii i czci ją i dziękuję. Dziękuję za to, że mógł się urodzić jako Polak, tak jak jego przodki.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@thority no właśnie, ale takie podejście sugeruje, że niezależnie od jego czynów to Ty jako Ty musiałeś się urodzić

@willyfog "napisałem odpowiedź tylko wykop mi się zepsuł" xD po prostu przyznaj, że jako jedyny tutaj nie jesteś w stanie objąć rozumem tego o czym rozmawiamy i idź śpiewaj hymn
  • Odpowiedz
@Lefty: nie, takie podejście w żaden sposób tego nie sugeruje. Po prostu twierdzę, że od tego, czy jemu się chciało za ten kraj walczyć, zależy to, jak ja dzisiaj żyję. A czy zależy to, że w ogóle żyję, to inna sprawa, patrz kawałek o Syberii.
  • Odpowiedz
@Lefty przecież wierzyć nie musisz xD wystarczy że jestes głupi to mi wystarczy. Ja tu nie prowadzę dyskusji żeby kogokolwiek przekonać do czegoś. Masz takie zdanie to sobie miej, ale pamiętaj, że dla dużej ilości ludzi twoje zdanie będzie oburzające i będą cię traktować źle. Dla mnie jesteś zgniłym człowiekiem i tyle, jeśli nie szanujesz historii i tego że możesz nazwać się Polakiem, a wbije Ci gwoździa, dużo ludzi dziękuje, że
  • Odpowiedz
@thority: no właśnie to nie jest inna sprawa, bo Ty mogłeś się urodzić tylko w jednym konkretnym przypadku (tym, który się wydarzył), a we wszystkich innych przypadkach to już nie byłbyś Ty

@willyfog: jakiego gwoździa xd o czym ty w ogóle p--------z i czemu jako jedyny wśród komentujących nie zrozumiałeś o czym jest mowa
  • Odpowiedz
@thority: mordziaty, na Syberii urodziłby się ktoś inny, a nie Ty więc jedyne za co możesz dziękować przodkowi to to, że się w ogóle urodziłeś, a to sugeruje, że mógłbyś odczuwać negatywne emocje (lub w ogóle emocje) gdybyś się nie urodził
  • Odpowiedz
Tak na poważnie, co konkretnie wasi dziadkowie robili? Bo mi się zawsze wydawało, że jakieś 90% (instytut danych z d--y) było zajętych ganianiem po polu z pługiem i w 1918 dostali nowy dowód, od teraz jesteście polakami elo. Ale widzę, że na wykopie sami potomkowie powstańców i działaczy społecznych.
  • Odpowiedz