Wpis z mikrobloga

Skąd się w ludziach bierze to czczenie jakiś wydarzeń / ludzi i ich czynów w dalekiej przeszłości xd
Dajmy na to polska nie odzyskałaby niepodległości i co z tego?
Ktoś zaraz napisze, że gdyby tak było to :
1 pewnie nawet by mnie nie było
2 mówiłbym w innym języku i był podczłowiekiem dla okupanta

i są to bzdury, bo :
1 no pewnie by mnie nie było tylko jak miałbym to odczuć? to brzmi jakbyśmy wszyscy istnieli od zawsze i czekali w jakimś niewidzialnym lobby i kibicowali "do boju polacy! walczcie, żeby już istniejący niematerialny byt o imieniu Lefty mógł się urodzić za kilkadziesiąt lat!", a jakby się nie udało to bym został w tym lobby na wieczność xD
2 to nie byłbym ja taki jaki jestem teraz

#przemyslenia #marszniepodleglosci #polska
  • 33
  • Odpowiedz
@thority: no państwo / naród same w sobie są fikcyjnymi tworami, ale chyba nie zrozumiałeś o co chodzi ;p to można też pokazać na przykładzie np. rodziny czyli czemu miałbyś czcić np. pra pra pra dziadka, bo zrobił coś dzięki czemu Twoja rodzina dalej istniała

@willyfog: co jest głupiego w tym wpisie?

@mango2018: no właśnie nie, bo to nie byłbym ja xd dokładnie o to chodzi
  • Odpowiedz
@mango2018: #!$%@?ąc od całości wpisu, to wielce prawdopodobne, że by go nie było, a jeśliby już zaistniał to byłby zupełnie kimś innym. Jego pradziadkowie mogliby się nie spotkać,,jego rodzice mogliby się nie urodzić. Nawet najmniejsza zmiana w biegu historii spowodowałaby jej zupełny bieg. Zresztą jeśliby zaistniał to byłby zupełnie kimś innym, z inną tożsamością, poglądami, wartościami.
  • Odpowiedz
@Lefty no to chyba po to świętujemy ten dzień? XD urodziliśmy się tutaj bo patrioci walczyli o kraj. Plucie na tych ludzi to zdrada narodu i tak to powinno być postrzegane, żeby takie jednostki jak Ty w pierdlu gniły. Brak poszanowania dla tych ludzi i dla polskich tradycji. Aż wstyd pisać takie glupoty jak Ty. Takie dzbany nie powinny mieć miejsca w społeczeństwie. Zgniły typ jesteś strasznie, jeśli nie rozumiesz powagi tego
  • Odpowiedz
@thority: no jak nigdy się tego nie dowiemy xd własnie dokładnie o tym jest ten wpis, że są dwie opcje
albo w ogóle nie ma tematu, bo byś nie istniał, a co za tym idzie nie byłoby żadnego smutku czy żalu
albo wierzysz, że każdy człowiek istnieje od zawsze i na zawsze w formie jakiejś "duszy" i gdyby ten pra pra pra dziadek czegoś tam nie zrobił to Ty dokładnie w
  • Odpowiedz
@Lefty Ty jesteś za głupi żeby zrozumieć o co Ci ludzie walczyli. Idąc twoim tokiem rozumowania to niech ukraine zaoraja ruscy i tak słowo "kraj", "państwo" nie ma żadnego znaczenia. Chłopie z całym szacunkiem, ale zamilcz i gnij w swoich przekonaniach, jakże popierzonych.
  • Odpowiedz
@Lefty: ja wierzę w to w ten sposób, że dziadek był uczestnikiem historycznych wydarzeń, które umożliwiły mi spokojne urodzenie się i egzystencję.
  • Odpowiedz
@willyfog: i kolejny raz pokazałeś, że jesteś za głupi xd ale ci wytłumaczę - idąc moim tokiem rozumowania to z perspektywy osób, które MOGĄ się urodzić za 100 lat na terenie obecnej ukrainy nie ma znaczenia czy teraz oni się obronią czy nie

@thority: no ok, ale mam nadzieję, że przynajmniej rozumiesz, że to trochę fikołek

@elf_pszeniczny: no ja sam się dziwię xd ten @willyfog aż razi brakiem IQ
  • Odpowiedz
@Lefty Ma bardzo duże znaczenie, podkreślam, zgniłe osoby jak Ty nie potrafią zrozumieć i cieszyć się z tego, że JACYŚ ludzie walczyli o kraj w którym się urodziłeś. Patriotyzm, mówi Ci to coś??? Jesteś zgniłym człowiekiem i tyle, mam nadzieję, że swoje pieprzenie na wykopie, przekladasz na życie poza internetem, rodzice pewnie dumni z ciebie.
  • Odpowiedz
@Lefty: w części, ja chcę wierzyć, że tak jest, niemniej faktem jest, że dziadek walczył o Polskę i gdyby nie tacy jak on to pewnie by już Polski nie było.
  • Odpowiedz
@thority: no i to by mogło wpłynąć na Twojego dziadka, ale nie na Ciebie, bo Ciebie też by nie było ;p

@willyfog: xDD wiem, że trollujesz, ale mordo napisz mi w takim razie gdzie ja bym był gdyby ci ludzie nie walczyli o polskę
  • Odpowiedz