Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie wiem co ze sobą zrobić, mam 24 lata, pracuje w biurze 7-15, wracam do domu i zbijam bąki przed tv albo ps, czuję że marnuje czas na nic nie robienie.. Nie mam żadnej pasji, hobby. Próbowałem nauczyć się grać na ukulele, ale w ogóle mnie to nie jara. Chciałbym zająć się czymś ciekawym, super jakby wymagało jakiegokolwiek wysiłku fizycznego.. Co mam ze sobą zrobić? Jak znaleźć pasję i w końcu uwolnić się od uczucia marnowania życia?

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636cb67c007ab8c1ec17975d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania:

Nie mam żadnej pasji, hobby.

Jak znaleźć pasję i w końcu uwolnić się od uczucia marnowania życia?

A kto powiedział, że musisz mieć jakieś pasje? xD
To bezsensowne podążanie za jakimkolwiek hobby/pasją jest dla mnie zabawne. MUSISZ się czymś PRODUKTYWNYM interesować, NIE MOŻESZ NIC NIE ROBIĆ, NIE MOŻESZ i
  • Odpowiedz
Skoro nie masz sam pomysłu na siebie, to czego oczekujesz od obcych osób? Chcesz wysiłku fizycznego, idź na siłownię, wyjdź na rower kiedy jeszcze pogoda pozwala. Jeśli mieszkasz w większym mieście wyjdź do ludzi, zacznij zwiedzać. Jest tyle możliwości! Może po prostu cierpisz na samotność Mirku?
  • Odpowiedz
czempionberserker: Wysiłek fizyczny? Może sport albo jakieś rzeźbienie w drewnie?
Z drugiej strony z pasją jest tak, że jeśli musisz jej głęboko szukać, to raczej nie będzie to Twoja pasja. Nawet jak oglądasz TV lub grasz na konsoli odpowiedz sobie na pytania:
Jakie programy najczęściej oglądasz? W jakiego typu gry grasz? Czy jest jakiś temat, do którego regularnie wracasz?
Pasja to nie jest poszukiwanie świętego Graala, tylko coś do czego naturalnie Ciebie ciągnie. Być może jest coś takiego, ale to pomijałeś i uznawałeś za błahostkę?
Sam tak miałem, nie wiedziałem jaką mam pasję, a potem się zorientowałem, że przecież po kilka godzin dziennie oglądam zegarki na rękę.
W czasach Instagrama łatwo odnieść wrażenie, że każdy ma jakieś super hobby, ale to tylko iluzja. Większość ludzi czuje się podobnie jak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idz na zajęcia z tańca typy sala albo bachata. Nie musisz mieć partnerki, bo teraz w większości szkół zajęcia odbywają się z tzw rotacją no i zazwyczaj to kobiet jest więcej. Szansa na poznanie nowych osób, nauczenie się tańca czy chociażby czucia rytmu. Gorąco polecam
  • Odpowiedz
Wiesz jak wygląda posiadanie hobby/pasji? Robi się to co się lubi.


@niochland: ale też jeśli czegoś nie spróbował to może nie wiedzieć, że to lubi, dlatego warto poekspertymentować i próbować
  • Odpowiedz