Wpis z mikrobloga

@Poldek0000: jak w Salwadorze jadą się jeden rodzaj pożywienia oparty o ubogiej licznie skladników. Pewnie jakiś chleb kukurydziany czasem z mlekiem a czasem z wodą. A w USA całą gama wysokiej jakości produktów spożywczych, i to jeszcze w dużo większych ilościach i lepszej cenie niż u nas. I potem taki efekt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@Poldek0000: jak w Salwadorze jadą się jeden rodzaj pożywienia oparty o ubogiej licznie skladników. Pewnie jakiś chleb kukurydziany czasem z mlekiem a czasem z wodą. A w USA całą gama wysokiej jakości produktów spożywczych, i to jeszcze w dużo większych ilościach i lepszej cenie niż u nas. I potem taki efekt.

@DexterFromLab: szczególnie kurczaki faszerowane sterydami ( ͡ ͜ʖ ͡)
Zresztą w Polsce
  • Odpowiedz
  • 131
@Poldek0000 Gdzies w 6 klasie podstawówki pojechaliśmy na szkolene zawody w kosza. Rozwaliliśmy 3 inne szkoły w rozgrywce 1 szczebla, awansowaliśmy do kolejnej rundy. Tam czekały 3 inne drużyny i to wyglądało właśnie tak, gdzie ja byłem tym salvadorem oczywiście. Pamiętam, że nie mogliśmy uwierzyć że to są nasi rowieśnicy. Goście nie tylko wyżsi o 2 głowy, ale także umięśnieni, owłosieni (tak, to był szok, bo u nas to jakiś pierwszy
  • Odpowiedz
@Poldek0000: #!$%@?, ale bzdury...

Społeczeństwo w bogatszych krajach jest wyższe ze względu na łatwy dostęp do pożywienia, w szczególności białka, będące materiałem budulcowym oraz ze względu na brak czynników ograniczających wzrost - np. ciężkiej pracy wykonywanej w młodości. Zjawisko zmian pokoleniowych w rozwoju biologicznym nazywa się trendem sekularnym.

W Polsce na przestrzeni 100 lat średnia wzrostu zwiększyła się u mężczyzn o kilkanaście centymetrów i dokonywało się to dość sukcesywnie, zanim
  • Odpowiedz