Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o podsiadaniu się na czyjeś miejsce, ale gdy ktoś przychodzi to grzecznie opuszczacie swoje lokum i szukacie innego? Bo czasami można #!$%@?ć jak niektóre pociągi są pełne 24/7. W moim przypadku nie mogę sobie zaplanować kiedy jadę tylko na ostatnią chwile to robie
#pkp #kolej

esssaaa

  • spoko 74.2% (23)
  • nie spk 25.8% (8)

Oddanych głosów: 31

  • 9
  • Odpowiedz
@tanczespiewamrecytuje: A jak system miałby to ogarnąć? Miałbyś na bilecie mieć napisane, że po stacji X możesz zająć miejsce 1A? Kolej większy zysk ma z dwóch osób, które jadą na odcinku A-B i B-C niż z jednej jadącej na A-C więc do ostatniego momentu liczą, że sprzedadzą wolne bilety.
  • Odpowiedz
@Madridista98: @sasik520: No jak w systemie widać, że ktoś Jedzie z Gdańska do Poznania, a pociąg zatrzymuje się w Wrocławiu (przykładowo) to powinna być opcja, że no dobra stoisz do tego Poznania ale potem masz miejsce xd Ale no za trudne
  • Odpowiedz
@Madridista98: ja często wtedy kupuje bilet bez miejscówki na odcinek A-B i z miejscówka na odcinek B-C. Na trasie Wwa Wrocław przez łódź, często za łodzią jest połowa miejsc wolna bo korposzczurki wysiadają już w Łodzi
  • Odpowiedz
@KopecyFan: sprytne, też tak zrobiłem raz czy dwa, ale wychodzi drożej.

W kasie mogliby to zrobić lepiej (osobno bilet, osobno miejscówki), ale powodzenia przy skrajnym braku chęci.
  • Odpowiedz