Wpis z mikrobloga

@jakubz: dobrze zobacz sobie Twitter króla korwin z 1 października chocby. Nie chcę mi się dalej szukać. Pierwsze zdanie "je Włodzimierz Putin ma racje" itd. Ja nie wiem czy on naprawdę jest taki glupi? Jeśli tak to jak to świadczy o jego zwolennikach.
@foullyCE: no bo ma rację w kwestii fiksacji zachodu na bzdurach typu gender , lgbt itd. Jakieś blache sprawy i co?

Każdy ma jakąś rację, wiem że chcesz patrzec na świat jako dobry zły, ale świat jest bardziej skomplikowany i dlatego czyta się całe zdanie.
@foullyCE: jak generalizuje? Który kraj zachodu mówi gejom, że no sorry jesteście mniejszością zaczekajcie w kolejce.

Ja Ci odpowiadam co JKM mógł mieć na myśli. Bo kazałeś mi szukać w pazdzierniku jego wypowiedzi z ktorej wyciągnąłeś fragment bez sprawy ktorej dotyczy.

Ja wolę z JKM się nie zgodzic w tej sprawie ale rozumieć co ma na myśli i nie jest to zachwyt nad putinem.
@jakubz: nie wcale sie nie zachwyca putinem xD. Zdaje sobie sprawe z wielu wad swiata zachodniego. I akurat prawa gejow nie maja tu praktycznie zadnego znaczenia. Bardziej przeszkadza mi monopolizacja, blokada kapitalu dla mniejszych graczy, lobbowanie czyli przekupywanie politykow itd. Wymieniac moge dlugo. Co nie zmienia faktu ze wole byc w swiecie zachodnim i moc swobodnie rozmawiac o tym co mi przeszkadza, zamiast w świecie krola korwina gdzie slowo wodza jest
@

nie wcale sie nie zachwyca putinem xD. Zdaje sobie sprawe z wielu wad swiata zachodniego. I akurat prawa gejow nie maja tu praktycznie zadnego znaczenia. Bardziej przeszkadza mi monopolizacja, blokada kapitalu dla mniejszych graczy, lobbowanie czyli przekupywanie politykow itd. Wymieniac moge dlugo.


@foullyCE: no widzisz, mówisz Korwinizmami. Bo według Ciebie jak zgadzasz się w A to zgadzasz się we wszystkim. Czyli to co mówiłem że lubisz czarno biały świat.
@jakubz: dobra dyskusja z korwinistą zawsze sie tak konczy. Bo korwin nie mial tego na mysli! Bo to wcale nie tak. I rozumiem, ze czasami gada cos co mu realnie przyniesie zysk polityczny. I politycy generalnie to choragiewki. Przyklad to salvini ktory dopiero co robil zdjecia z koszulka putina a teraz jest czlonkiem rzadu ktory mega cisnie z pomoca dla ukrainy. Tlumaczenie sobie ze wszyscy sa glupi ktorzy nie glosuja na
@foullyCE: taki jest ustroj w Polsce że jak chcesz dostać się do sejmu musisz zebrać pewną grupę osób. Taka była pierwsza konfederacja, dzisiaj połowy wymienionych nazwisk w niej nie ma. Znikną też kolejne gdy beda wiedzieli ze dostaną się sami.

Putin na onecie jeszcze w styczniu to byl zloty czlowiek. Zdanie sie zmienia i mordowanie cywilów, wywołanie kolejnej wojny pozwala na zmianę zdania.

Nie wiem czy tak jest z salvinim bo
@jakubz: tylko po cholere konfa stawia na totalnych odklejencow? Czemu w walce o wolność szczycą się zabieraniem wolności? Jak bosak się szczycił ze tylko konfa głosowała cała w sprawie zaostrzenia prawa do aborcji.
Sorry ale konfa wpuszczając w swoje szeregi realnych zdrajców Polski jest skreślona bo nie wiemy ilu jeszcze się ujawni ruskich agentów i pożytecznych idiotow. A ludzie głosujący na Tuska tęsknią za stabilnym wzrostem gospodarczym, ratowaniem gospodarki w realny
tylko po cholere konfa stawia na totalnych odklejencow? Czemu w walce o wolność szczycą się zabieraniem wolności? Jak bosak się szczycił ze tylko konfa głosowała cała w sprawie zaostrzenia prawa do aborcji.


@foullyCE: on się szczycił, że jako jedyni głosowali za OCHRONĄ ŻYCIA. To wygląda tak z jego perspektywy.

Sorry ale konfa wpuszczając w swoje szeregi realnych zdrajców Polski jest skreślona bo nie wiemy ilu jeszcze się ujawni ruskich agentów i
@jakubz: zobacz sobie najnowszego tweeta korwina. Twierdzi ze bucza to sprawka ukraincow. No i jak traktowac konfederacje powaznie skoro jej założyciel pieprzyk takie głupoty. I tutaj nawet pomijam to, że ewidentnie mija się z prawda. Ale spójrz obiektywnie co jest lepsze dla Polski? Nawet gdyby ukraina była winna buczy, co podkreślam nie jest prawda!!! To lepiej dla Polski żeby taka informacja nie wypłynęła bo może wywołać niechęć społeczeństw zachodnich do wysyłanie
@foullyCE: tusk mnie irytuje bo jest zakłamanym go.nem. korwin pie.rzy i traci, a tusk to plastelina... powie cokolwiek. Dla mnie tusk to zgnilizna i nie sluzy polsce, ryzyko jego powrotu jest mega przygnebiajace. Człowiek tak skompromitowsny powinien byc na zawsze skreslony z polityki, a on gra główne skrzypce... tragedia...

Dla mnie to strata kolejnych lat dla polski.

Korwin się kończy i dla mnie podobnie jak Braun nie jest powodem do glosowania,
@jakubz: no coz koniec koncow watpie zebysmy sie zgodzili ze sobą bo dla mnie wiekszym zagrozeniem od tuska czy nawet kaczynskiego sa ekstremisci jak ziobro, braun czy nawet korwin. I fakt korwin nie jest plastelina zawsze pieprzyl glupoty, ale zawsze te same i jest przewidywalny.

Szanuje za podjęcie dyskusji. Brakuje nam takiej wlasnie mniej lub bardziej merytoreycznej dyskusji, bo miejsce jest dla wszystkich. Nawet niestety dla ludzi takich jak braun czy
@foullyCE: generalnie to jest lipa w wykopie i calej reszcie spolecznosciowek. Być może tutaj działają ruskie i inne służby.

Tysiące ludzi się żre na poziomie artykulu A4 i emocji. Zamiast toczyćjakieśmyslotworcze dyskusje..

Tutaj walka na memy, bzdury, ktoś się podłącza i wypala absurdami. Zamiast koncentracji calych srodowisk na tym co zgodne i realizacja wspolnego interesu to wszędzie walka plemion.

Wciąż zastanawiam się jak to zmienić, ale chyba nie da się. Spolecznosciowki
@jakubz: gdynysmy poszli na piwo i odpuscili sobie polityke to pewnie bysmy sie dogadali bo glowne kierunki na ktorych nam zalezy są calkiem pokrewne.
Od siebie gorąco polecam książki Timothyego Snydera, a szczególnie "rekonstrukcja narodów". Pozwala pełniej zrozumieć historię regionu, bez dziwnych naleciałości komunistycznych.
@foullyCE: zapisana na przyszłość.

O ile cel to dobrobyt w PL i bezpieczeństwo to i pewnie politycznie w wielu kwestiach bysmy się dogadali (niekoniecznie po piwie) ;)

Miłego!