Wpis z mikrobloga

Siema, niestety muszę zmienić windows7 na windows10 ze względu na fife23

I tutaj mam parę pytań:
1. Czy będę mógł zainstalować windows10 z tego linku (https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10) jeżeli aktualnie śmigam na spiraconym windowsie7? We właściwościach komputera mam normalnie napisane, że "system windows został aktywowany"
2. Jeżeli sposób wyżej odpadnie to czy te kody na windows10 za 20-30zł ze stron typu itmarket.pl działają? Nie obchodzi mnie czy jest to legalne tylko czy dany kod zadziała i będę mógł zainstalować system

Dodam, że bardzo zależy mi na zachowaniu aktualnych plików więc w grę wchodzi jedynie aktualizacja, a nie instalacja na nowo.
#windows #windows10
  • 3
  • Odpowiedz
@Yluu: 1. Tak, możesz pobrać obraz systemu i zrobić upgrade.
2. Kody zadziałają tak samo, gdybyś aktywował system jakimś aktywatorem. Więc nawet szkoda tych pieniędzy, lepiej sobie kupić piwko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Yluu: Pobierz Media Creation Tool i zrób aktualizację do W10. Wszystko zostanie tam gdzie było.
Są trzy opcje:
- wywali błąd przed aktualizacją, że coś jest nie tak z aktywacją i nic się nie stanie
- wywali błąd po aktualizacji i będziesz musiał wpisać klucz, ale system będzie działał
- wszystko się normalnie zaktualizuje.
Na grę Cię stać a na licencję nie? Czy fifę też spiraconą masz?
  • Odpowiedz
@kidi1: trochę trafione, po prostu dostałem gierkę na urodziny i chciałbym zagrać, a trochę średni biznes wydać 500zl na oryginalny klucz żeby zainstalować prezent za 200zl
  • Odpowiedz