Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, poradzicie mi, bo nie mam doświadczenia w korporacjach. Złożyłam cv na ofertę młodszy księgowy z językiem niemieckim, oddzwonili do mnie z korpo i stwierdzili, ze z racji tego, iż posiadam doświadczenie w pisaniu projektów unijnych oraz ich rozliczaniu, oni mi proponują bardziej ambitne stanowisko, a mianowicie młodszy analityk biznesowy. Powiedzieli mi, ze nie muszę ogarniać IT, wystarczy znajomość języków obcych, ale nie jestem przekonana. Może ktoś opisać na czym polega ta praca, tym bardziej osobie która nie ma pojęcia o IT? #korpo #analitykbiznesowy #korposwiat

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #636bc53cd32d13b4c4120ab5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: musisz zbierać wymagania od klienta i przekładać to na to co mają robić programiści.

Jeśli nic z IT nie kojarzysz to w teorii nie musisz. O ile będziesz bardzo dobrze robić to co masz robić.

Ale jak masz wymyślić jak coś zrobić w aplikacji jak nie masz pojęcia jak ona działa?

Słabych analityków bez wiedzy IT szybko zaczyna się nienawidzić. Bo wymyślają coś czego nie da się zrobić albo kosztuje
@AnonimoweMirkoWyznania: najlepsze jest to, że przeważnie osoby, które najbardziej się nadają, to boją się i rezygnują.
A potem przychodzą zamiast nich osoby, które myślą, że potrafią wszystko i potem wszyscy mają #!$%@? męczyć się z kimś takim nieogarniętym.

Jak to napisałem z praktyki, mając do czynienia z osobami nieogarniętymi, ale w teamie gdzie mocno wymagało się ogarnięcia od wszystkich. Od juniorów programistów też dużo wymagaliśmy, gdzie w innych miejscach by było