Wpis z mikrobloga

@YEPs: no więc nadmiar energii wrzucony w sieć będzie od razu przeliczany na złotówki na twoim koncie, według średniej ceny miesięcznej sprzedaży TGE. Będziesz mógł wypłacić gotówkę z tego konta w wysokości 20% energii wyprodukowanej i wyrzuconej w sieć, ale dopiero po roku od momentu produkcji.
  • Odpowiedz
@Smiejsiezzycia: czyli jak oddam dla przykładu 100kw to mogę odebrać kwotę wartości 20kw? A reszta przepada czy jak. Na ten moment już mi się to nie podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@YEPs: tak tylko 20% wypłacają maks kasy, 100% może pokryć rachunki za energie. Wypłacają po roku od wprowadzenia do sieci to czego nie wykorzystasz ale nie wiecej niż 20% wprowadzonej energii do sieci
  • Odpowiedz
@Smiejsiezzycia: Nie rozumiem
Wprowadzam w kwietniu 2023 1000zł do sieci.
po rozliczeniu kwietnia 2024 okazuje się ze nic nie wprowadziłem do sieci ale wykorzystałem 700zł na rachunki
Czyli w maju 2024 wypłacają mi 200zł (20% po roku od wprowadzenia czy tam 13 miesiecy jest na wypłate chyba)
Co sie dzieje z tymi pozostałymi 100zł? Ja uważam że przepadają a Ty Twierdzisz że bede mógł tymi 100zł zapłacic za rachunek z
  • Odpowiedz
@zibizz1: teraz doczytałem

Rozliczenia odbywają się na indywidualnym koncie każdego prosumenta. Wartość zgromadzonych środków, czyli depozyt prosumencki, służy wyłącznie do regulowania zobowiązań z tytułu zakupu energii (nie można go spieniężyć i wypłacić). Rozliczenia fotowoltaiki można dokonać przez 12 miesięcy od dnia, w którym kwota stała się depozytem.


Jeżeli nie uda się rozliczyć wszystkich środków i powstanie nadpłata, sprzedawca zwróci ją prosumentowi. Jednak nie w całości: maksymalny zwrot wynosi 20% wartości
  • Odpowiedz