Wpis z mikrobloga

@Arstotzkaball: Kwota zasiłku będzie widoczna na pue, jak zus otrzyma komplet dokumentów (w tym ten od pracodawcy) i wyliczy podstawę zasiłku. W mega uproszczeniu - 80 % średniej z 12 miesięcy (kwoty podobne do tych wypłacanych przez pracodawcę). Przy czym jest ograniczenie podstawy wymiaru zasiłku do średniej krajowej.
Jak dostaniesz kolejne zla, to składasz tylko ZAS-53 i nic więcej. Zasiłek po ustaniu zatrudnienia przysługuje na max 91 dni.
  • Odpowiedz
@Arstotzkaball: w ustanie jest zapis "niezwłocznie", ale w praktyce księgowe nieraz o tym zapominają. Dlatego jak zus dostanie dokumenty od Ciebie, to skieruje pismo do pracodawcy żeby wypełnił druk
  • Odpowiedz
@bikx: Tak jeszcze się zapytam, bo przeglądam kopie tych dokumentów, w Z-10 nie ma pola ,,Uwaga,,. Są tylko ,,uwagi,, do pytania czy jest upoważniony do świadczeń od urzędu pracy (powiatowego), zaznaczyłem, że nie (to jest tak naprawdę pierwsza praca którą przepracowałem pół roku)
  • Odpowiedz
@Arstotzkaball: > @bikx: Tak jeszcze się zapytam, bo przeglądam kopie tych dokumentów, w Z-10 nie ma pola ,,Uwaga,,. Są tylko ,,uwagi,, do pytania czy jest upoważniony do świadczeń od urzędu pracy (powiatowego), zaznaczyłem, że nie (to jest tak naprawdę pierwsza praca którą przepracowałem pół roku)
Ale wypełniłeś już zas-53, więc tam podałeś okres świadczenia o jaki się ubiegasz, więc luz

@bikx: Oraz chciałem się zapytać jak
  • Odpowiedz