Wpis z mikrobloga

nie wyszlo nic lepszego


@crahn: nie. Intel jest znany z wypuszczania na rynek nowych serii 2x droższych płyt, które niewiele nowego wnosządo tematu, więc Z690 spełni Twoje oczekiwania w zupełności, a -A Pro to porządny, dobrze wyceniony model (o ile ma wszystkie dodatki których potrzebujesz).

Aha, żeby była jasność, to następna generacja procesorów intel to już będzie nowa podstawka i nowe płyty :-)

#majk3lskladapcty
@crahn: Bo to jedna z najlepiej wycenionych płyt względem cena/jakość, intelowskie nowe płyty nie wiele zmieniają i nie wiele wnoszą nowego a są 2x droższe. Także na spokojnie z690 od MSI będzie dla Ciebie wystarczająca ;)
Gigabyte w rewizji 1.0 60A.


@Variv: Gigabyte z reguły ma gorszej jakości sekcje zasilania jeżeli chodzi o komponenty czy chłodzenie (patrz B560, B660), choć w Z690 ten problem raczej nie występuje (poza DS3H, który wiadomo, throttluje nawet na i5).

Ostatnio MSI też się opuszcza pod pewnymi względami (rzadsze aktualizacje biosów), to jednak nadal generalnie jest nieco powyżej GB w mojej personalnej liście zakupów. Ale oczywiście to wszystko sprowadza się do porównania
@majk3l Szczerze mówiąc ja się tego msi wystraszyłem jak zobaczyłem ile tego w outletach jest po naprawach serwisowych. Na morelach 3 sztuki były jak zamawiałem płytę. Ale to pewnie taki zbieg okoliczności.
@Czapelek: no ja zamawialem monitor 144hz dobre ~8 lat temu. pol roku przebojow, w pewnym momencie po aferze w socialach iiyama mi przyslala zamiennik, ale zaznaczalem jaki ma miec firmware wrzucony (bo ze starym najwazniejsze funkcje monitora po prostu nie dzialaly). Wiec bylem z dwoma #!$%@? monitorami. jeden z bad pixelami praktycznie w centrum, sklep odmowil przyjecia - dzieki arest wroclaw, fajnie ze splajtowaliscie, smiecie.

koniec koncow sprzedalem to z duza